۰ نفر
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
معرفی نامزدهای کتاب‌سال در دو گروه

آثار راه یافته به مرحله دوم داوری سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در گروه فلسفه و روانشناسی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ۱۰ کتاب در گروه فلسفه و روانشناسی و موضوعات فلسفه اسلامی، فلسفه غرب، منطق و روان‌شناسی در فهرست نامزدهای جایزه کتاب سال قرار گرفتند.

اسامی نامزدهای جایزه کتاب سال به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

در موضوع فلسفه اسلامی کتاب‌های «خدای متعال» ‌تألیف یان ریچارد نتون با  ترجمه سیده لیلا اصغری و «مابعدالطبیعه از دیدگاه فارابی و ابن‌سینا» تألیف لیلا کیان‌خواه، به عنوان نامزد معرفی شدند.

در بخش فلسفه غرب نیز سه کتاب با عنوان‌های «امر مطلق: مطالعه‌ای در فلسفه اخلاق کانت» تألیف هربرت جیمز پیتن با ترجمه سیدعلی اصغری، «درآمدی به کی‌یر کگور» تألیف استیون اونز با ترجمه اصغر پوربهرامی و « فلسفه قاره‌ای و فلسفه دین» تألیف جمعی از نویسندگان، سرویراستار: مورنی جوی با ترجمه محمدابراهیم باسط در فهرست نامزدهای این دوره از جایزه کتاب سال قرار گرفتند.

همچنین پنج کتاب «خانواده‌درمانی اختلال شخصیت» تألیف ملکالم مک فارلن با ترجمه سمیه شاهمرادی، مریم فاتحی‌زاده، سمیه نجارپوریان و فاطمه بای،  «درآمدی بر پژوهش کیفی در روان‌شناسی» تألیف کارلا ویلیک با ترجمه حمید خانی‌پور، فرهاد بلاش، کاظم دلروز، کاظم شاهقلیان و افسانه زارعی دهباغی، «روان‌شناسی سیاسی» تألیف جان تی. جاست و جیم سیدانیوس با ترجمه محمدرضا جلالی و محمد سعدی، «رویکرد طرحواره درمانی هیجانی»تألیف رابرت لیهی با ترجمه حسین زیرک و راحله آزادی و «نگاهی تطبیقی به نظریه‌ها در روان‌شناسی رشد» تألیف رابرت مورای توماس، ترجمه مسعود حسین چاری با همکاری مجید آقادلاورپور در بخش روان‌شناسی به عنوان نامزد سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال معرفی شدند.

در بخش منطق، کتابی به مرحله دوم راه نیافت. 

۵۷۲۴۵

کد خبر 1342618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =