ایرنا نوشت: سرپرست فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه باشگاه خصوصی تیم فوتبال تراکتور از حضور خود در لیگ برتر هیچ سودی نبرده است، گفت: باید از بخش خصوصی حمایت کرد تا از فعالیت در حوزه ورزش دلسرد نشوند.

حیدر بهاروند روز چهارشنبه در نشست مجمع عمومی هیات فوتبال آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد:  در بحث میزبانی مسابقات باید برای برگزاری یک مسابقه حداقل یک هفته برنامه ریزی و فعالیت داشته باسیم که بیشتر دیده نمی شود و استان آذربایجان شرقی در این خصوص تلاش های زیادی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه حق فوتبال آذربایجان با نفرات برتر و بومی استان بیشتر از جایگاه فعلی می باشد، گفت: باشگاه ها باید در رده های سنی مختلف بازیکن داشته باشد تا از ۳۰ بازیکن استفاده کنند.

بهاروند با بیان اینکه در باشگاه های ورزشی استان آذربایجان شرقی پرونده ای مبنی بر تبانی و شرط بندی وجود ندارد، گفت: اجازه نمی دهیم هیچ خدشه ای در برگزاری مسابقات لیگ بوجود آید.

 وی با تاکید بر اینکه سعی می کنیم بی عدالتی در فوتبال ایجاد نشود، افزود: مشکلات داوری در فوتبال جهان نیز وجود دارد و با برنامه ای که پیش بینی کردیم مثل سیستم وی ای آر مشکلات را به حداقل خواهیم رساند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی هم با اشاره به اینکه ۲ باشگاه ورزشی خصوصی استان در لیگ برتر فوتبال نماینده دارند، گفت: تیم های فوتبال ما فقط اسم حرفه ای گری را یدک می کشند و از  لحاظ حرفه ای پیشرفتی ندارند.

ایوب بهتاج با بیان اینکه زیرساخت های ورزش ما هنوز ارتقا نیافته است، اظهارکرد: استان تهران هم به عنوان یکی از ۳۱ استان کشور در لیگ های ورزشی رده های سنی باید به مسابقات ورزشی استان ها بپیوندد تا این بازی ها  هم از جذابیت بیشتر برخوردار شوند و هم  استعدادهای برتر شناسایی شوند.

وی گفت: با تمام توان آماده هستیم از تیم فوتبال و فوتسال بانوان استان حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در مسابقات استعداد های برتر گذشته مقام چهارم را کسب کردیم ولی در رشته های فوتبال و فوتسال نتوانستیم مقامی بدست آوریم.

بهتاج با بیان اینکه انتظار کمک نامتعارفی از سوی فدراسیون فوتبال را نداریم در عین حال بر ضرورت پرهیز از بی عدالتی تاکید کرد.

رییس هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی گفت: در وصول طلب‌های هیات فوتبال هم از طرف باشگاه‌ها تحت فشار هستیم و هم از سوی فدراسیون و این موضوع موجب عقب ماندن از برنامه‌های تدوین شده می شود.

جواد ششگلانی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به وجود آمده در کشور روی ورزش و فوتبال هم تاثیرگذار بوده است،  گفت: در ارتباط با توسعه و گسترش فوتبال استان در ۳ بعد در حال تلاش هستیم باشگاه‌ها، فوتبال پایه و فوتبال شهرستان‌ها را شامل بوده که ‌ فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی در رده آقایان و خانم‌ها را در بر می‌گیرد.

وی گفت: تلاش می‌کنیم طبق برنامه‌ای که در طول سال تنظیم می‌شود حرکت کنیم و سعی داریم برنامه‌هایمان در چهارچوب برنامه سالانه باشد و در به باشگاه‌های و شهرستان‌ها نیز اصرار داریم که در چهارچوب برنامه سالانه برنامه‌ریزی و فعالیت کنند.

ششگلانی گفت: در جهت پیشرفت فوتبال استان سعی بر این داریم که ارگان‌هایی که در امر فوتبال می‌توانند فعالیت کنند، تعامل بیشتری داشته باشیم و در این قضیه بیشتر روی فوتبال پایه تمرکز کردیم و بیشتر فعالیت‌های شهرستان‌ها در تیم‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان بوده  تا تیم‌های بزرگسالان و توجه‌ بیشتری به تیم‌های پایه است.

حسن آذرنیا به عنوان نماینده تیم های تبریزی هم گفت:  تیم های رده های سنی ماشین سازی و تراکتور با کسب بهترین نتایج  و حضور فعال در مسابقات به رغم مشکلات مالی در بهترین شرایط هستند و برای ادامه کار همکاری فدراسیون را نیاز داریم.

میرمعصوم سهرابی سرپرست باشگاه تراکتور با بیان اینکه این باشگاه در زمینه تیم های پایه پیشرفت های خوبی را بدست آورده است از مالک باشگاه به خاطر سرمایه گذاری انجام داده قدردانی کرد.

وی با اشاره به رای های صادر شده انضباطی در بازی هایی که تیم فوتبال تراکتور خود مهمان بوده است، گفت: چرا باید ما هزینه بی نظمی هواداران باشگاه میزبان را بدهیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1342652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =