آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در سیستان و بلوچستان/تخلیه شش روستا

ایسنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گزارشی از اقدامات انجام شده درپی سیل در استان‌ سیستان و بلوچستان را ارائه کرد.

مرتضی سلیمی درباره اقدامات انجام شده در استان سیستان و بلوچستان گفت: درپی جاری شدن سیلاب در این استان  ۱۴ شهرستان ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوارن، فنوج، کنارک، مهرستان، میرجاوه، نیکشهر و هیرمند تحت تاثیر قرار گرفتند که در این میان  وضعیت در شهرستان  کنارک، فنوج، دلگان، چابهار و سرباز حادتر بود.

وی با بیان اینکه در مجموع در ۲۲۲ شهر و روستای استان سیستان و بلوچستان عملیات امدادرسانی انجام شده است، ادامه داد:‌در این ۲۲۲ شهر و روستا به ۳۹هزار و ۶۷۵ نفر امدادرسانی شده و ۴۶۸۸ نفر نیز اسکان اضطراری داده شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان شمار مصدومان سیل در این استان را  ۱۲ مصدوم انتقالی اعلام کرد و گفت:‌دو تن نیز در شهرستان‌های سرباز و کنارک  به علت غرق شدگی و ریزش آوار جان خود را از دست داده‌اند.

سلیمی با بیان اینکه ۱۹۵۳ نفر در روز در قالب ۴۰۴ تیم عملیاتی هلال احمر در عملیات امدادرسانی حضور داشتند، خاطرنشان کرد: هفت فروند  شامل دو فروند هلال احمر و پنج فروند بالگردهای نظامی نیز در امدادرسانی مورد استفاده قرار گرفته است و در مجموع با انجام ۵۸ سورتی پرواز به میزان ۴۳ ساعت حدود ۱۸ هزارکیلوگرم اقلام امدادی را به این مناطق منتقل کرده‌اند.

وی از ایجاد سه اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان های فنوج، دلگان و قصرقند خبر داد و گفت:‌اردوگاه قصرقند به دلیل عدم استقبال مردم، جمع آوری شد، اما در دو اردوگاه دیگر برخی از سیل‌زدگان حضور دارند.

تخلیه شش روستا در سیستان و بلوچستان

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مورد آمار نجات یافتگان نیز گفت: پنج مورد عملیات نجات و انتقال مادر باردار در کنارک،  میرجاوه ، نیکشهر،  زاهدان و سیب و سوران انجام شده است. همچنین ۲۸ نفر از طغیان رودخانه در شهرستان‌های سرباز، کنارک، دلگان و چابهار نجات یافته‌اند.

به گفته سلیمی شش روستا با مجموعا ۲۴۵ خانوار نیز درپی سیلاب اخیر استان سیستان و بلوچستان تخلیه شده است. در ۱۹۵ خانه نیز عملیات تخلیه آب انجام شده است.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های غذایی در میان سیل‌زدگان نیز گفت: ۱۶هزار و ۲۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۵۸۹۰ بسته غذایی یک ماهه در میان سیل زدگان توزیع شده است. همچنین ۳۲۰۰ تخته چادر امدادی نیز به سیل زدگان داده شده است .

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود:‌امدادرسانی در این استان‌ همچنان ادامه دارد و امدادگران جمعیت هلال احمر در محل حضور دارند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1342684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =