آذربایجان‌غربی آماده راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طرح راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه عملیاتی می شود.

 به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، بهنام شهدی که امروز در سفر به شهرستان مهاباد سفر کرده بود، در خصوص طرح شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه، گفت: یکی از برنامه‌هایی که در سال‌های گذشته پیگیر آن بودیم، ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همجوار است این موضوع قبلا طرح و الان در حال پیگیر عملیاتی شدن آن هستیم.

وی افزود: در این خصوص با ترکیه در سالها گذشته اقداماتی صورت گرفته و توافقنامه های اولیه انجام و پیگیر عملیاتی شدن آن هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: اجرای این طرح باعث می شود که ارزش افزوده و قیمت تمام شده محصول کاهش یابد و بتوانیم محصولات خود را با قیمت کمتر و حقوق ورود و خروج کمتر صادر کنیم و همچنین می توان از استعداد و پتانسیل کشور همسایه هم بیش از پیش استفاده کرد.

 شهدی اضافه کرد:  در مرحله بعد و در آینده در نظر داریم با عراق وارد مذاکرات شویم و شهرکهای صنعتی مشترک را با آنها توافق و انجام دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از استعدادها و ظرفیت هایی که استان آذربایجان‌غربی دارد بحث پایانه ها و ظرفیت تجارت مرزی با کشورهای همسایه است، افزود: افزایش صادرات به کشورهای منطقه، رایزنی‌هایی با کشورهای اوراسیا، سی آی اس و کشورهای همسایه از اولویت های برنامه های اقتصادی ما است.

۴۶

کد خبر 1342787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =