ماهی کامیاران در انتظار ورود به بازارهای جهانی/اشتغالزایی مزارع ماهیان سردآبی پالنگان برای 300 نفر

مدیرعامل شرکت شیلات کامیاران گفت: ماهی قزل‌آلای این منطقه از بازارپسندی مطلوبی به دلیل کیفیت بالا برخوردار است لذا ضرورت دارد شرایط صادرات آن به صورت مستقیم برای بهره‌برداران فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، علیرضا رضایی‌فر اظهار داشت: حدود ۱۶ سال است مزارع پرورش ماهی در روستای پالنگان در فضای چند ده هکتاری راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی شیلات کامیاران گفت: این مزارع با ظرفیت سالانه ۱۷ تن در هر مزرعه در این روستای هدف گردشگری کردستان فعالیت دارد.

وی افزود: فروش ماهی پرورشی مزارع پالنگان به صورت واسطه انجام می‌شود و نرخ عرضه آن از ۲۴ تا ۳۰ هزار تومان متغییر است و علاوه بر بازار داخلی در کشورهایی مانند عراق نیز به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

رضایی‌فر تصریح کرد: برای حدود ۳۰۰ نفر اشتغالزایی پایدار در مزارع پرورش ماهی پالنگان ایجاد شده است که زمینه رونق اشتغالزایی و تولید را در منطقه فراهم ساخته است.

مدیرعامل شرکت تعاونی شیلات کامیاران بیان کرد: پالنگان علاوه بر دارابودن جاذبه‌های گردشگری زمینه عرضه خرده‌فروشی ماهی تازه قزل‌آلا برای گردشگران خارجی در حاشیه مزارع پرورش ماهی به صورت بهداشتی فراهم است.

وی اذعان داشت: تامین خوراک ماهی از سایر استان‌های کشور صورت می‌گیرد که با توجه به هزینه بالای حمل و نقل برای بهره‌برداران مقرون به صرفه نیست، همچنین بازار فروش رسمی و نرخ مصوب برای عرضه ماهی در کامیاران وجود ندارد.

رضایی‌فر تاکید کرد: ماهی قزل‌آلای این منطقه از بازارپسندی مطلوبی به دلیل کیفیت بالا برخوردار است و ضرورت دارد شرایط صادرات آن به صورت مستقیم برای بهره‌برداران فراهم شود چرا که ماهی کامیاران ظرفیت جهانی شدن دارد.

۴۶

کد خبر 1342800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =