۳ نفر
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
دزدی سینمایی از مرد عراقی

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ مرد و یک زن دانشجوی کارگردانی به جرم کیف قاپی از اتباع عراقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ مرد و یک زن دانشجوی کارگردانی به جرم کیف قاپی از اتباع عراقی خبر داد و گفت: زن دانشجو به کارگردانی دزدی اعتراف و هر سه متهم روانه زندان شدند.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند گفت: یازدهم اردیبهشت امسال یکی از اتباع عراقی به دادسرای شهر ری مراجعه و شکایتی در خصوص سرقت کیف دستی اش طرح و پرونده طرح شده برای بررسی در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی بیان داشت: شاکی در خصوص اتفاق رخ داده، اظهار کرد: از کشور عراق برای معالجه به تهران آمدم، در ساعت ۱۱:۰۰ صبح درحالی که به همراه همسرم قصد رفتن به بیمارستان را داشتم سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پراید از خودرو پیاده و با قاپیدن کیف دستی ام که حاوی دو میلیون تومان وجه نقد، یکصدهزار دینارعراقی و دو دستگاه تلفن همراه بود، سوار بر خودرو شده و از محل فرار کردند.
این مقام انتظامی عنوان داشت: کاراگاهان با حضور در محل وقوع سرقت، تصویری ناخوانایی از پلاک خودروی دزدان بدست آورند که با تلاش کارآگاهان شماره اصلی خودروی سارقان شناسایی شد. ولی پس از استعلام مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در محدوده پایگاه سوم پلیس آگاهی دارد. تا اینکه خودرو سرقتی توسط ماموران کلانتری حکیمیه تهرانپارس به صورت رها شده کشف و به پارکینگ انتقال می‌یابد.
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه کاراگاهان در بررسی از داخل خودروی سرقتی یک قطعه کارت ملی مربوط به خانمی میانسال را کشف کردند، افزود: احتمال سرقت توسط این خانم ضعیف بود، ولی در اقدامات پلیسی مشخص شد این خانم فرزندی به نام فرید ۲۵ ساله دارد که سابقه دار بوده و به دفعات مختلف به جرم سرقت دستگیر شده است.
این مقام پلیسی با اشاره به اینکه تصویر فرید به مال باخته نشان داده شد، گفت: مال باخته به محض مشاهده تصویر فرید وی را به عنوان سارق اموالش و سرنشین خودرو شناسایی کرد.
سرهنگ یوسف وند ابراز داشت: تلاش برای شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و سرانجام محل اختفاء وی در محدوده نارمک شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی اولین متهم پرونده دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی انتقال یافت.
وی تصریح کرد: فرید در تحقیقات اولیه اظهار داشت نقشه سرقت را همدستم به نام روشا که دختری ۲۲ ساله و دانشجوی کارگردانی است کشید و در ابتدا خودرو را در محدوده فاطمی سرقت کردیم.
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی عنوان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه روشا در محدوده نیاوران شناسایی و با دستور قضایی وی نیز دستگیر و به پایگاه نهم انتقال یافت.
سرهنگ یوسف وند افزود: دومین متهم پرونده اظهار داشت، دانشجوی کارگردانی هستم و به خاطر رابطه دوستی با فرید در سرقت‌ها با وی همکاری داشتم. فردی عراقی به نام محمود و ساکن دولت آباد آمار تردد شاکی را به من اطلاع رسانی می‌کرد.
وی با اشاره به اینکه محمود نیز در یک عملیات پلیسی دستگیر و در پایگاه نهم به جرم خود اعتراف کرد، گفت: با شناسایی و دستگیری کلیه متهمان پرونده، هر سه متهم با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.
۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1342907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =