سفر کاری هیات مدیره خانه مطبوعات لرستان به تهران و قم / تشریح دستاوردها

سفر دو روزه اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات ورسانه های لرستان به تهران و دیدار آنها با مسوولین رده بالای کشور با اتفاقات خوبی همراه بود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، روزهای زیادی از انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه های استان ومشارکت بالای ۸۳ درصدی اصحاب رسانه نمی گذرد که به نظر میرسد منتخبین جدید عزم خود را جزم کرده اند که حسن اعتماد آنان را با تلاش و خبرهای خوب بدهند.

دیدار با استاندار لرستان دکتر خادمی، معاونین استاندار و دیگر مدیران؛ بستری برای برداشتن گام های بزرگ تر و کشوری توسط اعضا خانه مطبوعات شد. هدفی که با شروع تازه و پس از یک دوره رکود خانه مطبوعات دست نیافتنی به نظر می رسید اما مزد تلاش و کوشش منتخبین خانه ماحصلی شیرین داشت.

صبحانه کاری با وزیر راه و شهرسازی

اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان باهدف گزاری مناسب و دقیق ابتدا به سراغ وزیر راه وشهرسازی رفته تا دو خواسته اصلی خبرنگاران را در این بخش محقق سازند. صاحب خانه شدن خبرنگاران و احداث ساختمان اختصاصی و اداری خانه مطبوعات استان. دیدار یک وزیر برای مدیران استانی هم کار سختی است چه رسد به خبرنگاران. اما انجام شد. دکتر اسلامی وزیر راه وشهرسازی در صبح سه شنبه ۲۳ دی ماه یک صبحانه کاری با اعضای خانه مطبوعات لرستان داشت. یک جلسه صمیمانه که در آن حرف های جدی زده شد. جلسه ای که مدیران ستادی و حوزه دفتر وزیر می گفتند تاکنون سابقه نداشته است.

بخش اول این جلسه پیرامون دوخواسته اصلی خبرنگاران بود که دکتر اسلامی نظر موافقش را در هر دومورد بیان و تاکید نمود. بخش دوم اما اختصاص به مشکلات استان در حوزه راه و شهرسازی داشت که بحق منتخبین خانه مطبوعات ضمن امانت داری از بیان مشکلات کوتاه نیامدند.

دکتر اسلامی برای هر بخش توضیحات کاملی ارائه نمود اما شاه بیت همه این مشکلات نبود اعتبارات کافی بود اما این همه ماجرا نبود و شخص وزیر دستور لیست نمودن تمام مشکلات را برای بررسی بیشتر دادند. سعه صدر و شکیبایی دکتر اسلامی علیرغم مشغله فراوان ستودنی بود.

نشست با معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد

پس از پایان این جلسه اعضای هیات مدیره خانه به دیدار معاونت مطبوعاتی وزیر ارشاد رفتند.جایی که مردی از جنس خودشان انتظارشان را می کشید. دکتر خدادی معاونت وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با رویی گشاده پذیرای اصحاب رسانه لرستان شد وی در ابتدا ضمن ارج نهادن به حضور آنها خواست که بی پرده هرچه می خواهند بگویند. اعضای خانه مطبوعات هم چیزی نداشتن بگویند جز مشکلات حوزه رسانه. همه ارکان خانه اعم از موسوی مدیرعامل،بهاری نایب رییس خانه مطبوعات، ایزدی رییس هیات مدیره، خانم سپهوند خزانه دار،خانم مقدم دبیر، حسینی بازرس، بابایی عضو خانه،  همگی به ترتیب مسایل و مشکلات اصحاب رسانه را بیان کردند.

مشکلاتی مانند: نبود سهمیه اشتراک از سوی ادارات، سهمیه کاغذ نشریات، کمک برای تجهیز خانه مطبوعات استان، ایجاد صندوق اعتباری خبرنگاران، برگزاری کلاس های آموزشی، اختصاص یارانه ها، نرخ نامه آگهی ها، بیمه خبرنگاران، تاخیر در صدور مجوزها و... تنها بخشی از آنان بود و در خصوص مرتفع نمودن بخشی از موارد قول مساعد داد.

دکتر خدادی در این جلسه کمیت نشریات محلی رامتناسب با کیفیت و محتوا آنها ندانسته و خواستار توجه جدی مطبوعات به تحلیل محتوا و بالا بردن سطح مطالب ارائه شده شد.

معاونت مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به بازار عرضه و تقاضا و مخاطب گزینی نشریات اشاره داشته و ضمن ارائه تحلیلی در این رابطه توصیه نمود که نشریات ابتدا بدنبال افزایش سطح تماس و اعتماد مردم و مخاطبین خود بوده و سپس بحث آگهی را دنبال کنند. دکتر خدادی سپس یک به یک موارد پیشنهاد شده از سوی اعضای خانه را به دقت بررسی ودستورات لازم را بیان داشت.

پیشنهاد برگزاری جشنواره مطبوعات غرب کشور

در این جلسه پیشنهاد نایب رییس هیات مدیره خانه مطبوعات مبنی بر برگزاری جشنواره مطبوعات غرب کشور درسال ۹۹ در خرم آباد با موافقت و تایید معاونت مطبوعاتی وزیر همراه و ایشان دستور داد که خانه مطبوعات استان متولی این امر با همکاری دیگر دستگاه ها برای برگزاری آن باشد.

در روز دوم سفر، اعضای خانه مطبوعات لرستان مهمان شهر قم بوده و برای معرفی استان و جلب نظر روحانیت معظم ؛ به دیدار علما و بزرگان دین رفتند. پیش از این آنها تصمیم گرفتند دیداری با مسوولین لرستانی شاغل در قم داشته باشند.مهندس مهرداد غضنفری معاون هماهنگی و امور اقتصادی پرتلاش استانداری قم ، سرهنگ حاجی زاده معاونت اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی قم و دکتر کیارش سرپرست امور شعب بانک ملت این استان میزبان منتخبین خانه مطبوعات بودند.

در این دیدار مهندس غضنفری با مقایسه شرایط اقتصادی ،اجتماعی و سیاسی دو استان به پتانسیل های زیاد لرستان در بخش های مختلف اشاره نموده وخواستار پر رنگ شدن و تلاش مضاعف اصحاب رسانه برای توسعه لرستان شد.

دیدار با علما در قم

سرهنگ حاجی زاده و دکتر کیارش نیز در این جلسات هم اندیشی به بیان نظرات خود در رابطه با توسعه لرستان پرداختند. اعضای خانه مطبوعات لرستان در ادامه به دیدار آیت اله سید هاشم حسینی بوشهری، از مُدرسان حوزه علمیه قم، معاونت جامعه مدرسین حوزه های علمیه و امام جمعه شهر قم و همچنین آیت اله سید جواد شهرستانی، داماد و نماینده تام‌الاختیار آیت العظمی سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در ایران و مدیریت مجموعه موسسات آل البیت رفته و ضمن اشاره به پتانسیل های استان بخشی از موانع و مشکلات توسعه در لرستان را بیان نمودند. روحانیت معزز در این جلسه ضمن ارزش نهادن به کار رسانه و اهمیت اطلاع رسانی دقیق خواستار توجه جدی اصحاب رسانه به حوزه دین و اندیشه های دینی شدند.

46

کد خبر 1343190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =