مجلس نمایندگان آمریکا، پمپئو را تهدید کرد

تسنیم نوشت: کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر از وزیر خارجه این کشور خواسته است تا اطلاعات لازم درباره سیاست کاخ سفید در قبال ایران را در اختیار نمایندگان قرار دهد.

به گزارش رویترز، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه تهدید کرده است که اگر مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده حاضر به ارائه اطلاعات مربوط به سیاست ایران و جزئیات دستور دونالد ترامپ برای ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه نباشد، وی را احضار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش الیوت انگل رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: برای برگزاری یک نشست استماع با حضور پامپئو در روز چهارشنبه 29 ژانویه (9 بهمن) برنامه ریزی کرده ایم.

وی در نامه ای خطاب به پامپئو افزود: این نشست برای رسیدگی به مهمترین مسائلی است که کشور ما با آن روبرو است و کنگره قصد رسیدگی به آنها را دارد، از جمله استفاده از زور و نیروی نظامی. بنابر این، من ادای شهادت از طرف شما را بسیار مهم ارزیابی می کنم و آماده هستم تا از همه ابزارهای قانونی برای اطمینان یافتن از حضور شما استفاده کنم.

این دومین بار است که کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا سعی می کند تا نشست استماع مایک پمپئو را برگزار کند. جلسه نخست قرار بود 14 ژانویه برگزار شود ولی پامپئو حاضر به شرکت نشد.

دعوت از پمپئو در شرایطی است که دموکراتها خواستار پاسخ دولت ترامپ درباره تصمیم جنجالی اش برای ترور سردار قاسم سلیمانی هستند.

انگل با انتشار بیانیه ای گفت: دولت ترامپ تنش ها با ایران را تشدید کرده و آن را به سطح خطرناک جدیدی رسانده است. مردم آمریکا سئوالات جدی درباره دلایل واقعی حمله هفته گذشته و طرح و برنامه های آینده کاخ سفید دارند.

310 310

کد خبر 1343453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =