"مدارس دوستدار شهر" گامی به‌سوی آموزش شهروند مسئولیت‌پذیر

مدیرکل آموزش های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اجرای فعالیت‌های متمرکز حوزه آموزش شهروندی با عنوان "مدارس دوستدار شهر" به ۱۶۰ هزار دانش آموز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجتبی دانشور با بیان این مطلب گفت: فعالیت‌های متمرکز حوزه آموزش شهروندی در مدارس، از اول بهمن ماه با ابلاغ دستورالعمل اداره کل آموزش شهروندی به مناطق ۲۲ گانه در راستای استفاده از ظرفیت کودک و نوجوان در حوزه فرهنگ‌سازی، شهروند مسئولیت پذیر و مشارکت در اداره شهر، اجرایی می‌شود.
وی افزود: براساس این دستورالعمل  طرح "مدارس دوستدار شهر" در چهار محور آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، حمل و نقل و ترافیک، ایمنی و مدیریت بحران در مدارسی که  شهردار مدرسه در آن ها مستقر شده و مدارس ابتدایی همیار شهر برگزار و بیش از ۱۶۰ هزار دانش‌آموز  فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی خود را آغاز می‌کنند.
مدیرکل آموزش های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار کرد:  این برنامه های آموزشی در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تولید و ارسال محتوای آموزشی در قالب کتاب، بروشور و پوستر،  اجرای نمایش و برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی در حوزه آموزش شهروندی خواهد بود.
وی با بیان اینکه "مدارس دوستدار شهر"  به همت اداره‌کل آموزش شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و ناحیه ۱ و ۲ آموزش و پرورش شهرری برگزار می‌شود، عنوان کرد: فاز اول طرح با همکاری سازمان پسماند  در قالب طرح "کاپ" این سازمان و سازمان آتش‌نشانی در ۵۵۰ مدرسه برگزار می شود.
دانشور خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه یکی از فعالیت های اداره کل آموزش های شهروندی، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی است و دانش آموزان گروه سنی آموزش پذیری هستند،جامعه هدف این طرح، دانش آموزان تعیین شدند تا کودکان علاوه بر آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، به عنوان  سفیران طرح در خانواده‌ها و جامعه ایفای نقش کنند.
۴۷۲۳۱
کد خبر 1343621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =