شرمنده که ما خواب بودیم و تو رفتی حاج قاسم /شهادتی که باید عامل وحدت شود نه درگیری های جناحی/دلنوشته‌های کاربران خبرآنلاین برای سردار شهید سلیمانی

خبرگزاری خبرآنلاین از مخاطبان خود خواسته بود؛«یک جمله برای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» بنویسند.

به گزارش خبرآنلاین، سپیده دم جمعه ۱۳ دی، با بهت و شوک بزرگی آغاز شد، روزی که سردار حاج قاسم سلیمانی توسط بالگردهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد ترور و به شهادت رسید. 

«غمت در نهان خانه دل نشیند»، «کمرم شکست، هنوز رفتنت را باور ندارم»، «چرا رفتی چرا من بیقرارم»، «خداحافظ محبوب ... خداحافظ دوست داشتنی ... تو بودی پشتمون گرم بود ... تو بودی احساس امنیت می کردیم ... تو بودی احساس خوبی داشتیم ... در نبود تو چه کنیم ... میدانم هیچ کس نمی تواند انتقام خون تو را بگیرد جز خود خدا ... خدایی که قسم خورده منتقم خون مظلوم است ... سلام مارا به سید الشهدا برسان ... خداحافظ». این جملات بخش کوتاهی از دل نوشته های مخاطبان خبرآنلاین، برای سردار شهید قاسم سلیمانی، در همان روزهای نخست شهادت او بود.

شهادت مبارکت سردار

برخی کاربران خبرآنلاین، با دلنوشته های خود اندوه‌شان را از شهادت سردار سلیمانی بیان کردند. نبی الله حیدری یکی از کاربرانی است که برای سردار نوشت:« افتخار میکنم که با حاج قاسم سلیمانی هموطنم.»

محمد نیز با کنایه به درگیری های جناحی کشور، برای شهید حاج قاسم نوشت:« سلام سردار! جایت خالی است! کاش بودی و می دیدی که آرزویت در وحدت ملت از هر جناحی که هستند شدنی است فقط کاش قدر آن را می دانستیم و خون مقدست را برای درگیریهای جناحی و انتخابات ۵۰ روز بعد خرج نمی کردیم.»

مهرنوش نگهبان هم یکی دیگر از کاربرانی است که برای شهید سلیمانی نوشت:« شهادت مبارکت سردار...جذبه آن چشمان پرصلابتت هیچ وقت از یادم نمی رود و خوشحالم معاصر تو بودم و خوشحالتر از اینکه اگر روزی فرزندم از تو پرسید بگم من صحبتهایش را شنیده ام و رشادتهایش را دیده ام.»

شرمنده که ما خواب بودیم تو بیدار

در این میان بسیاری از مخاطبان، از ادامه دادن راه و رسم زندگی و منش حاج قاسم روایت کرده اند. کاربری در دلنوشته‌ای برای سردار نوشت: «سلام سردار شرمنده که ما خواب بودیم تو بیدار، سلام سردارشرمنده که ماخواب بودیم پیش خانواده وتودور ازخانواده، شرمنده سردارکه درغفلت وخواب ما تورابه شهادت رساندند. آخه توایران را خانواده خودت میدونستی و برای همین ۴۰سال دور از خانواده بودی. تو سینه سپر کردی برای ما وشهید شدی تا ما راحت وآسوده بخوابیم. شرمنده سردار اما بهت قول میدیم به قطره قطره خونت راهت ادامه دارد. سردار شهادتت مبارک.» این را اسفندیار یارعلی برای سپهبد شهید سلیمانی نوشته است. 

 ابومهدی نیز نوشت:« امروز در نبود سردار تصمیم می‌گیرم آنگونه باشم که او دوست داشت همه ما سرباز ولایت باشیم، مگر می‌شود دم از راه حسین زد ولی آماده شهادت نبود و از شهادت ترسید. باز با خودم عهد میبندم چون تو را دوست دارم ای سردار قلبها خلق و خوی و حتی رفتار و فکرم مانند تو باشد و حافظ عقیده و ادامه دهنده راهی باشم که تو می رفتی نه در شعار که در عمل. شهادت مبارک عزیزم. هزار بار عکست را بوسیدم در فراقت.......»

اهورا دختری متولد دهه ۸۰ است که نوشت:« آسوده بخواب سردار قاسم سلیمانی های (دهه ی هشتادی) بیدارند.»

مشروح نظران کاربران خبرآنلاین را اینجا بخوانید.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1343656

برچسب‌ها