برنامه های هفته هوای پاک با شعارهوای پاک، اقدام و عمل در چهارمحال و بختیاری اجرا شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از تشکیل ستاد برگزاری برنامه های هفته هوای پاک در استان خبر داد و گفت: برنامه های هفته هوای پاک با هدف فرهنگ سازی و جلب مشارکت همگانی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان ، شهرام احمدی اظهار داشت: امسال برنامه های هفته هوای پاک با شعار هوای پاک، اقدام و عمل در چهارمحال و بختیاری برگزار شد. همزمان با روز هوای پاک 29 دی ماه، زنگ هوای پاک در یکی از مدارس منتخب استان به صورت نمادین نواخته شد که توجه به امر آموزش و فرهنگ سازی در سن کودکی و نوجوانی و ایجاد یک باور ذهنی جهت حفاظت از محیط زیست را در مدارس نشان می‌دهد.

وی در ادامه سایر برنامه های این هفته را شامل برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت سبز ویژه کارمندان ادارات در استان، برگزاری مسابقات نقاشی، روزنامه دیواری و ... با موضوع هوای پاک در مدارس استان و اجرای برنامه های خلاقانه برشمرد.

احمدی در ادامه به اجرای برنامه های نمادین با همکاری و مشارکت سایر سازمانها و بخش‌های مربوطه، نظیر همایشهای پیاده روی در استان با مشارکت شهروندان، نصب پلاکارد و بنر توسط دستگاه ها با موضوع هوای پاک، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، شناسایی منابع آلاینده و آموزش صاحبان صنایع آلاینده، معاینه فنی خودروها با تخفیف ویژه در مراکز معاینه فنی، آموزشهای شهروندی و جلب مشارکتهای مردمی در استان اشاره کرد.

این مقام مسئول آموزش و تنویر افکار عمومی را یکی از راهکارهای اساسی در حفاظت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: در همین راستا آموزش های لازم در دانشگاه ها و مدارس استان انجام شد.

احمدی تصریح کرد، در این هفته کارگروه های مقابله با آلودگی هوا و گرد و غبار و مدیریت پسماند استان به دبیری حفاظت محیط زیست در دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل جلسه دادند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در پایان هدف از اعلام روز ملی هوای پاک را  ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه دانست و تصریح کرد: مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی می تواند عامل مهمی در کاهش آلودگی هوا و گرد و غباراست.

46

کد خبر 1343743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =