۳۳۰۰ کیلومتر پروژه ریلی در کشور در حال ساخت است

ایسنا نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی کشور از ساخت ۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در کشور خبر داد و گفت: این میزان برابر با ۳۰ درصد کل راه‌های ریلی کشور طی ۱۰۰ سال گذشته بوده است.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در آیین آغاز عملیات ساخت ایستگاه راه‌آهن همدان_ سنندج اظهار کرد: طی دو سال گذشته پروژه‌های مسیر ریلی را بر حسب ضرورت اولویت بندی کرده‌ایم و اکنون راه‌آهن غرب کشور نیز جزو اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

وی عنوان کرد: برای ساخت راه‌آهن کردستان طی یک سال و نیم آینده هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برآورد شده که از این میزان حدود ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال آن به این پروژه تخصیص داده شده است.

خادمی با اشاره به اینکه ریل عامل دستیابی به توسعه هر شهر است افزود: ریل عامل اصلی و زیر ساختی  توسعه در منطقه است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی  بررسی‌های لازم و اولیه برای اتصال شبکه ریلی به باشماق و عراق صورت گرفته که این امر زمینه‌ساز توسعه در کردستان خواهد بود و امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور به بهره برداری برسد.

وی در خصوص اعمال تحریم‌ها علیه ایران و فشار اقتصادی حاکم بر کشور افزود: با توجه به وضع کنونی کشور و تحریم‌ها و فشارهایی که بر جامعه حاکم است خوشبختانه هیچ‌گونه تاثیری بر پروژه‌های عمرانی نداشته و پروژه‌ها در کل کشور روند طبیعی خود را طی می‌کنند.

خادمی از یک هزار و ۱۶۰ کیلومتر آزادراه و هفت هزار و ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه درحال ساخت در کشور خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر سه محور اصلی در کشور در حال ساخت است که سنندج- مریوان یکی از این سه محور در کشور است.

وی در خصوص ساخت محور سنندج- مریوان تصریح کرد: یک هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال به محور جاده سنندج- مریوان اختصاص داده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر سهم استان کردستان در اعتبارات جاده‌ای از یک هزار میلیارد به ۳ هزار میلیارد افزایش داشته است.

خیرالله خادمی در پایان یادآور شد: در مجموع برای کریدور شمال به جنوب ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. اعتبارات جاده‌ای استان کردستان از یک هزار میلیارد ریال به سه هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1343963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =