پمپئو و ماس درباره ایران گفتگو کردند

فارس نوشت: وزارت خارجه آمریکا خبر داد، «مایک پامپئو» در دیدار دوجانبه با وزیر خارجه آلمان در برلین، درباره «ضرورت مقابله با اقدامات تهاجمی ایران» صحبت کرد.

وزیر خارجه آمریکا از فرصت حضور در کنفرانس برلین درباره لیبی برای رایزنی‌های ضد ایرانی با مقام‌های مختلف شرکت کننده در این نشست استفاده کرده و در یکی از این دیدارها با همتای آلمانی خود درباره «ضرورت مقابله با اقدامات تهاجمی و ثبات‌زدای ایران در خاورمیانه» صحبت کرده است.

وزارت خارجه آمریکا درباره دیدار دوجانبه روز یکشنبه (دیروز) «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور با «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان بیانیه صادر کرده و از رایزنی‌های او درباره لیبی، افغانستان و ایران خبر داده است.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، پمپئو و ماس ضمن اعلام تعهد آمریکا و آلمان برای «ادامه حمایت از حاکمیت لیبی»، درباره تلاش‌های بین‌المللی در خصوص حمایت از آتش‌بس در این کشور، پایان دادن مداخله خارجی و حمایت از روند سیاسی در لیبی رایزنی کردند.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه همچنین خبر داد: «وزیر خارجه پمپئو و وزیر خارجه ماس درباره هماهنگی ایالات متحده- آلمان در خصوص طیفی از چالش‌های جهانی از قبیل افغانستان و ضرورت مقابله با اقدامات تهاجمی و ثبات زدای ایران در خاورمیانه صحبت کردند».

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هم در پیامی توئیتری درباره این دیدار توضیحاتی داده است.

طبق توئیت پمپئو، او با وزیر خارجه آلمان، «درباره چالش‌های مشترک که ما (دو کشور) با آنها مواجه هستیم و راه‌های همکاری برای تقویت صلح و امنیت در خاورمیانه و شمال آفریقا، صحبت‌های خوبی داشتم».

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار دوجانبه خود با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم درباره «ضرورت مقابله با ایران» رایزنی کرده بود.

دیدار پمپئو و ماس در شرایطی انجام شد که پیشتر وزیر خارجه آلمان به شدت از رویکرد یکجانبه آمریکا در خروج از برجام و سیاست فشار حداکثری علیه ایران انتقاد کرده بود.

هایکو ماس پیش از دیدار با پمپئو در مصاحبه با روزنامه «بیلد ام زونتاگ»گفته بود: «تهدید و تهاجم نظامی هیچ چیزی به ارمغان نخواهد آورد. ما می‌خواهیم از بروز آتشی گسترده در منطقه خاورمیانه جلوگیری کنیم. اتحادیه اروپا به جای تنش به دیپلماسی متکی است.

310311

کد خبر 1344106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =