استانداردسازی آسانسورهای عمومی اردبیل

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: با افزایش شرکت‌های بازرسی فنی استاندارد سازی آسانسورهای دولتی و عمومی اردبیل انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، هاشم علایی در جلسه کمیته فنی اداره کل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه دومین شرکت بومی بازرسی فنی آسانسورهای برقی در اردبیل تأئید صلاحیت شد، عنوان کرد: با توجه به اهمیت استاندارد سازی آسانسورهای برقی در ساختمان‌ها و بناهای دولتی و خصوصی و همچنین ضرورت انجام بازرسی‌های فنی دقیق و به موقع در جهت حفظ امنیت و سلامتی شهروندان استان انجام بازرسی‌های دقیق در این بخش تداوم می‌یابد.

وی بر لزوم افزایش شرکت‌های بازرسی فنی استاندارد سازی تأکید کرد و افزود: در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور تصدی گری به بخش خصوصی و اشتغال دانش آموختگان استان گواهینامه تأئید صلاحیت شرکت‌های فعال در حوزه بازرسی فنی و استاندارد با حذف بروکراسی‌های زائد اداری صادر خواهد شد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل یادآور شد: اداره کل استاندارد به منظور حمایت همه جانبه خود از سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد آزمایشگاه‌ها و شرکت‌های بازرسی همکار استقبال کرده و شرایط برای تسهیل دریافت مجوز طبق موازین قانونی را فراهم خواهد کرد.

علایی از انجام بیش از چهار هزار مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در استان نیز خبر داد و یادآور شد: این میزان از بازرسی‌ها از ابتدای سال جاری رقم خورده و در این بخش کالاهای مشکوک و فاقد کد ۱۰ رقمی یا غیراستاندارد توقیف و جمع آوری می‌شوند.

46
 

کد خبر 1344320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =