قرار گرفتن دانشگاه شهرکرد در رتبه 1671 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهان در جدیدترین نظام رتبه‌بندی دانشگاه ها جهان 2019 (URAP)

دانشگاه شهرکرد در جدیدترین نظام رتبه‌بندی دانشگاه ها جهان بر پایه عملکرد علمی در سال 2019 (URAP) رتبه 1671 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهان و رتبه 38 دانشگاه های کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهرکرد،  گزارش نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه عملکرد علمی در سال 2019 (University Ranking  by Academic Performance)«یورَپ» درباره جایگاه موسسات جهان منتشر شد  و نام  دانشگاه شهرکرد به همراه  44 موسسه ایرانی دیگر در میان ۲۵۰۰ موسسه برتر جهان جای گرفت.

«یورَپ» از نظام‌های رتبه‌بندی جهانی است که مؤسسه‌های جهان‌تراز را شناسایی و جایگاه آنها را در برابر یکدیگر ارزیابی می‌کند. شمار مقاله‌ها، شمار استنادها، شمار کل انتشارات، بهره‌وری علمی، تأثیر پژوهشی و همکاری جهانی، شش سنجه کلیدی نظام «یورپ» برای ارزیابی مؤسسه‌های آموزش عالی است و بر این اساس دانشگاه شهرکرد با کسب  امتیاز کل 09/169 در رتبه جهانی  یک هزار و671  دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهان و  رتبه ملی 38 دانشگاه های کشور  قرار گرفت.

در سطح جهانی و بر پایه این گزارش،  دانشگاه هاروارد پیشگام  جهان است و دانشگاه تورنتو، دانشگاه کالج لندن، دانشگاه استنفورد و دانشگاه اکسفورد در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند.

در سطح ملی نیز بر پایه این گزارش، دانشگاه تهران پیشگام ایران است و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صنعتی شریف در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند.

46

کد خبر 1344590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =