فعالیت ۷ کارگاه محلول سازی شهرداری در سطح شهر تبریز

هم اکنون هفت کارگاه برای تامین محلول مورد نیاز در زمان بارش برف در مناطق مختلف شهر فعالیت می‌کنند و این در حالی است که در سال ۹۶ تنها سه کارگاه محلول ساز در شهرداری تبریز فعالیت می‌کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از  روابط عمومی شهرداری تبریز، در پی بارش‌های اخیر، برف‌روبی و محلول پاشی معابر شهر با فعالیت ۱۴ دستگاه برف روب و بیش از ۶۰ دستگاه تانکر محلول پاش به همراه ۱۳ دستگاه گریدر و فعالیت شبانه روزی نیروهای زحمت کش خدمات شهری و پاکبانان انجام شد.

با وجود حجم بالای محلول پاشی و برف روبی معابر، در مسیرهای حساسی همچون جاده تهران، اتوبان پاسداران و معابر شیب‌دار، نمک پاشی به صورت مخلوط نمک و شن با ۱۲ دستگاه خودروی مکانیزه انجام شده و خودروهای مکانیزه نمک پاش در مسیرهای شیب‌دار، سرازیری‌ها و صرفا در محل‌هایی که محلول پاشی جوابگو نباشد به کار گرفته می‌شوند.

در هفته اخیر و به دنبال دو روز بارش مداوم برف، بعد از برف‌روبی معابر، بالغ بر پنج میلیون لیتر محلول برای یخ زدایی معابر و خیابان‌های شهر استفاده شده و مخلوط شن و نمک مورد استفاده در معابر حساس شهر نیز به میزان ۳۰ درصد نمک و ۷۰ درصد شن بوده که میزان نمک استفاده شده در این مخلوط همانند نمک مورد استفاده در محلول است.

46

کد خبر 1344943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =