مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز آزاد شد

ایرنا نوشت: سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد:‌ مهدی حاجتی عضو این شورا صبح امروز پنجشنبه سوم بهمن ۹۸ و پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی توسط مرجع قضایی، از زندان آزاد شد.

سعید نظری پنجشنبه افزود: درخواست اعاده دادرسی مهدی حاجتی مورد پذیرش دیوان عالی کشور قرار گرفته است و قرار است ضمن توقف اجرای حکم حبس، رسیدگی به پرونده وی در دادگاه هم ارز صورت گیرد.

زهره رستگاری همسر مهدی حاجتی نیز در توییتی نوشت: «علیرغم نافرجام ماندن درخواست مرخصی پایان دوره حبس مهدی حاجتی ، با قبول اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور ،اجرای حکم ایشان تا رسیدگی مجدد متوقف شد.»

مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز عصر یکشنبه ۱۲ خردادماه گذشته برای اجرای حکم یکسال زندان، بازداشت و به زندان منتقل شده بود.
نواب قائدی که در آن مقطع زمانی سخنگویی شورای شهر شیراز را برعهده داشت در این باره گفته بود:‌  دادگاه تجدید نظر درخصوص پرونده حاجتی, یک سال حبس برای وی صادر کرده است.
 یک منبع آگاه پیش تر گفته بود: حکم حبس حاجتی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس قطعیت یافته بود؛‌ اتهام حاجتی فعالیت تبلیغی علیه نظام است و وی علاوه بر یک سال حبس، به ۲ سال تبعید نیز محکوم شده است.

این دومین بار است که در جریان رسیدگی به پرونده حاجتی، وی بازداشت و از زندان آزاد می‌شود.
حاجتی نخستین بار پنجم مهرماه ۹۷  بازداشت شد و  ۱۵ مهر ۹۷ با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شد.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز ۱۴ بهمن ۹۷ پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت در جلسات شورا، در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شد.
در آن زمان، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده بود.
یک منبع مطلع در آن مقطع زمانی گفته بود: روند رسیدگی به پرونده حاجتی ادامه دارد و حضور در جلسات شورای شهر شیراز دال بر برائت وی از اتهام نیست.
این گونه بود که وی باری دیگر ۱۲ خردادماه ۹۸ راهی زندان شد.

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸ از فعالان سیاسی اصلاح طلب است و قبل از حبس و در دوره کنونی شورای اسلامی شهر شیراز مسوولیت‌هایی همچون  نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و رئیس کمیسیون حقوق شهروندی پنجم دوره شورای شهر شیراز را برعهده داشت.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1345171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =