۰ نفر
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
آثار «به علاوه فجر» معرفی شدند

تماشاخانه‌ها، تالارها و آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تماشاخانه‌ها، تالارها و آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

بخش «به علاوه فجر» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، میزبان ۳۸ اثر با ۶۰ اجراست که در هفت تماشاخانه و هشت تالار میزبان مخاطبان هستند.

فهرست آثاری که در این بخش اجرا خواهند داشت، به تفکیک تماشاخانه‌ها و تالارهای نمایش به شرح زیر است:

عمارت نوفل لوشاتو

عمارت نوفل لوشاتو از روز دوشنبه ۱۴ دی در دو سانس ۱۹ و ۲۱ میزبان اجراها خواهد بود.

نمایش «مانداب» به نویسندگی فردین افشافر و کارگردانی مهدی کیان‌نژاد و فردین افشارفر از تهران روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه روی صحنه خواهد رفت.

«مثل خاراندن زخم بعد از خوب شدن» عنوان نمایشی به نویسندگی و کارگردانی فرانک فروتن از تهران است که روز سه شنبه ۱۵ بهمن  اجرا می‌شود.

نمایش «در انتظار گودو» نوشته ساموئل بکت و کارگردانی امیرحسین جوانی از تهران روز چهارشنبه ۱۶ بهمن به روی صحنه می‌رود.

«عباس» به نویسندگی پوریا شهرابی و کارگردانی حمزه زارعی از کرمانشاه روز پنجشنبه ۱۷ بهمن در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌شود.

نمایش «آنافورمیک»(برگرفته از «هملت» شکسپیر) به کارگردانی عارف شریفی از تهران روزهای جمعه ۱۸ بهمن و شنبه ۱۹ بهمن در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌شود.

تماشاخانه ایران تماشا

این تماشاخانه از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن در ساعت ۱۹ میزبان نمایش‌ها خواهد بود.

«مرگ در می‌زند» نوشته وودی آلن و به کارگردانی شاهین رمضانی از تهران روز پنجشنبه ۱۰ بهمن روی صحنه می‌رود.

نمایش «پنج جهت اصلی» به نویسندگی حامد اصانلویی و کارگردانی مرضیه رجبی از تهران روز جمعه ۱۱ بهمن میزبان مخاطبان است.

«تردید» به قلم جمشید خانیان و کارگردانی محمدجواد علیمردانی از نیریز دیگر نمایشی است که در این تماشاخانه روز شنبه ۱۲ بهمن روی صحنه می‌رود.

همچنین نمایش «کاش چشم نمی‌دید» نوشته مهدی صفاری نژاد، به کارگردانی فرزاد لباسی از همدان روز یکشنبه ۱۳ بهمن میزبان مخاطبان است.

«باغبان مرگ» عنوان نمایشی به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی مجتبی حیدری از برازجان است که در روز دوشنبه ۱۴ بهمن اجرا می‌شود.

نمایش «کابوس کاووس» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی حسینی قیری از قیروکارزین روز سه شنبه ۱۵ بهمن روی صحنه می‌رود.

«یک شهر پر از قصه» به نویسندگی مهرداد یاراحمدی صارمی و کارگردانی شبنم منصور از تهران ورز چهارشنبه ۱۶ بهمن در تماشاخانه خانه تماشا میزبان مخاطبان است.

نمایش «اسپرسو» نوشته محسن قاسمی و به کارگردانی علیرضا زراعتی از شیراز روز پنجشنبه ۱۷ بهمن روی صحنه می‌رود.

«پنجشنبه آخر ماه» نام نمایشی به نویسندگی یاسین بهرامی و کارگردانی حسن سبحانی از میناب است که روز جمعه ۱۸ بهمن اجرا خواهد شد.

«زندگی کنسرو شده» نوشته حمیدرضا نعیمی و به کارگردانی حامد هادوی از البرز روز شنبه ۱۹ بهمن به صحنه می‌رود.

نمایش «دی زنگرو» به نویسندگی مسعود احمدی و کارگردانی آیدا عزت آبادی از شیراز هم روز یکشنبه ۲۰ بهمن میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

خانه نمایش مهرگان

خانه نمایش مهرگان از روز جمعه ۱۱ بهمن ماه هر شب ساعت ۲۱ از نمایش‌های بخش «به علاوه فجر» میزبانی می‌کند.

نمایش «خرس» نوشته آنتوان چخوف، به کارگردانی کیوان ضهرابی از تهران روز جمعه و شنبه ۱۱ و ۱۲ بهمن در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.

«قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی احمد بیستونی از تهران روز یکشنبه ۱۳ بهمن اجرا خواهد شد.

نمایش «رکوییم برای یک راهبه» اثر آلبر کامو، به کارگردانی روزبه اختری روزهای دوشنبه و سه شنبه، ۱۴ و ۱۵ بهمن پذیرای علاقه‌مندان است.

«وقتی همه خواب بودیم» به نویسندگی حمید عبدالحسینی و علیرضا زارع و به کارگردانی حمید عبدالحسینی از تهران روز چهارشنبه ۱۶ بهمن به صحنه می‌رود.

نمایش «مرگ مولف» به نویسندگی و کارگردانی پیروز میرزایی از تهران آخرین اثری که در خانه نمایش مهرگان، روز پنجشنبه ۱۷ بهمن اجرا می‌شود.

تماشاخانه دیوار چهارم

تماشاخانه دیوار چهارم از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۷:۳۰ پذیرای آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» است.

نمایش «مردی که...» نوشته پتر بروک و ماری هلن اشتاین و به کارگردانی رضا مولایی از تهران روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ بهمن روی صحنه می‌رود.

«والس تصادفی» اثر ویکتور هایم، به کارگردانی محمدحسین صافی‌زاده مقدم از تهران روزهای شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ بهمن اجرا می‌شود.

نمایش «در کشور شما...» به نویسندگی دامون نوروزی و کارگردانی ندا تمیمی از تهران دوشنبه و سه شنبه ۱۴ و ۱۵ بهمن روی صحنه می‌رود.

«ماندات» نام نمایشی به نویسندگی و کارگردانی پوریا جلال‌وندی از تهران است که روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۶، ۱۷ و ۱۸ بهمن میزبان مخاطبان است.

نمایش «رهایی از شائولین» به نویسندگی و کارگردانی متین اوجانی از تهران روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ بهمن در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه آژمان ۱

این تماشاخانه از روز سه شنبه ۱۵ بهمن، ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان برای تماشای آثار است.

«خوابمردگی» به نویسندگی سجاد داغستانی و کارگردانی فرهنگ روشنی از تهران روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن در این تماشاخانه روی صحنه می‌رود.

«رپرتاژ اندیش‌های کال» به نویسندگی علی طاهری، سیما بنیادی و سپیده خاکباز و کارگردانی علی طاهری از تهران روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ بهمن اجرا می‌شود.

تماشاخانه آژمان ۲

تماشاخانه آژمان ۲ از روز دوشنبه ۱۴ بهمن، ساعت۱۹:۳۰ از مخاطبان میزبانی می‌کند.

«دختر/پسر» به نویسندگی و کارگردانی پارسا محمدزاده از تهران روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه، ۱۴، ۱۵ و ۱۶ بهمن در این تماشاخانه روی صحنه می‌رود.

نمایش «آن یگانه می‌کشد» به نویسندگی و کارگردانی مرضیه شاطرطوسی از استان تهران روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ بهمن اجرا می‌شود.

تماشاخانه شانو

این تماشاخانه از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه ساعت ۱۷ از مخاطبان پذیرایی می‌کند.

«چنگار» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی از تهران روز پنجشنبه ۱۰بهمن ماه و سه‌شنبه ۱۵ بهمن روی صحنه می‌رود.

«۱۲ روز» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی از تهران دیگر اثری است که در تماشاخانه شانو روزهای جمعه و یکشنبه ۱۱ و ۱۳ بهمن اجرا می‌شود.

«طبخ طباخ مطبخ» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی از تهران هم روز شنبه ۱۲ بهمن میزبان مخاطبان است.

«غول کتابخانه» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی هم روز دوشنبه ۱۴ بهمن روی صحنه می‌رود.

نمایش «زری سلطان» به نویسندگی کرامت یزدان و کارگردانی فرید همدانی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بهمن به صحنه می‌رود.

خانه نمایش دا

خانه نمایش دا از روز سه شنبه ۱۵ بهمن، پذیرای مخاطبان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است.

نمایش «وجود» به طراحی و کارگردانی بهزاد غلامی از تهران روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن، ساعت ۲۱ در خانه نمایش دا به صحنه می‌رود.

«انکار» با طراحی و کارگردانی پانته‌آ شایسته از تهران روز پنجشنبه ۱۷ بهمن، ساعت ۱۹ اجرا می‌شود.

نمایش «ویرانه‌های زیبا» به نویسندگی حسین زنگنه و کارگردانی علی اصغر کیاثلاثی روز جمعه ۱۸ بهمن، ساعت ۱۹ و روز شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۲۱ به صحنه می‌رود.

همچنین ۱۹ اثر در رقابت «به علاوه فجر» حضور دارند که اسامی آن‌ها به این شرح است: «مانداب»، «مثل خاراندن زخم بعد از خوب شدن»، «در انتظار گودو»، «پنج جهت اصلی»، «یک شهر پر از قصه»، «زندگی کنسرو شده»، «وقتی همه خواب بودیم»، «رکوییم برای یک راهبه»، «خرس»، «مردی که...»، «در کشور شما...»، «رهایی از شائولین»، «آن یگانه می‌کشد»، «زری سلطان»، «چنگار»، «۱۲ روز»، «وجود»، «انکار» و «ویرانه‌های زیبا».

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از ۱۰ تا ۲۱ بهمن در تهران برگزار می‌شود.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1345810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =