یکصدمین روز تظاهرات در لبنان چگونه سپری شد؟

ایرنا نوشت:در یکصدمین روز جنبش اعتراضی مردم لبنان ده ها تن از جوانان معترض شنبه شب با سر دادن شعار «رای اعتماد به دولت جدید ندهید» در خیابان های منتهی به میدان النجمه - نزدیک ساختمان مجلس ملی لبنان - در مرکز بیروت تظاهرات کردند.

رسانه های صوتی و تصویری لبنان گزارش کردند: تظاهرکنندگان هم چنین در میدان های الشهدا و ریاض الصلح  نزدیک ساختمان نخست وزیری شعار «اولیگارشی حاکم باید ساقط شود» سردادند و با نیروهای پلیس و ضد شورش لبنان درگیر شدند.

بر پایه این گزارش، عده ای از آنان فریاد می زدند که دولت جدید به ریاست «حسان دیاب» دولت مشاوران گروه ها و احزاب سیاسی و دولت سهمیه بندی طایفه ای است نه دولت مستقل فن سالار (تکنوکرات).

معترضان که از مناطق مختلف شهر بیروت خود را به میدان های مرکزی این شهر رسانده بودند به طرف نیروهای پلیس سنگ ، کیسه های زباله ، بطری های آب و ترقه های آتشین پرتاب و تلاش کردند بلوک های سیمانی و موانع فلزی ورودی های خیابان ها به طرف مجلس و کاخ نخست وزیری را بردارند.

نظامیان لبنان از چند روز پیش اقدام های پیشگیرانه از جمله استفاده از بلوک های سیمانی برای حفاظت از نمایندگان و وزیرانی که روزهای آینده قصد ورود به ساختمان مجلس و نخست وزیری را دارند، اتخاذ کرده اند.

آنان برای پراکنده کردن جوانان معترض از خودروهای آب پاش و گاز اشک آور استفاده کردند و با بلندگو از تظاهرکنندگان خواستند برای حفظ سلامت خود، محل را ترک کنند.

در جریان درگیری میان پلیس و جوانان معترض در ۱۰ روز گذشته صدها تن از دو طرف زخمی و ده ها تن از معترضان بازداشت شده اند.

310311

کد خبر 1345896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =