وقتی با رفتن کالدروماچونی دنیا برای سرخابی‌ها تمام نشد

این روزها شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس تا حد زیادی شبیه به هم است و این یعنی اعتماد به جوان‌هایی که از بدنه باشگاه هستند می‌تواند امیدوارکننده باشد. اعتمادی که در شروع راه بد جواب نداده و اگر ادامه‌دار باشد، می‌تواند استقلال و پرسپولیس را با این باور آشنا کند که با هیچ رفتنی نمی‌تواند جلوی شروع دوباره را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روزی که تصویر مربوط به کوچ آندره‌آ استراماچونی از ایران و ترک نیمکت استقلال در فضای رسانه‌ای منتشر شد، هواداران تیمی که بعد از مدت‌ها دوباره طعم رسیدن به صدر جدول را چشیده بود به شدت نگران و ناامید شدند. اوضاع آن روزهای استقلال انقدر بد بود که حتی بزرگان و بازیکنان سابق این تیم در تلویزیون از این گفتند که تاریخ باشگاه از این سیاه‌تر روزی را به خودش ندیده است! رفتن استراماچونی و مشکلات مدیریتی زیاد باشگاه، امید هواداران را کم کرده بود و آنها را به سمت دریای نگرانی سوق داده بود. درست در همچین وضعیتی بود که تیم رقیب هنوز وارد چالش‌هایی شبیه به این نشده بود. استقلال بدون استراماچونی بازی‌های حساس پایانی نیم فصل اول را پشت سر می‌گذاشت و پرسپولیسی‌ها به شوق اینکه سرمربی تیم‌شان گفته بود هرگز به این شکل تیمش را ترک نمی‌کند به امید آینده بودند. زمان زیادی طول نکشید که وضعیت در اردوگاه رقیب هم بحرانی شد. گابریل کالدرون بعد از اینکه نیم فصل اول را با قهرمانی پرسپولیس به پایان رساند، سفر خود به آرژانتین را بی بازگشت گذاشت تا پرسپولیس هم مانند رقیب خودش به دنبال سرمربی جدید باشد.

فرهاد مجیدی زودتر و یحیی گل‌محمدی کمی دیرتر به عنوان سرمربیان جدید استقلال و پرسپولیس معرفی شدند. دو سرمربی جوان که سال‌های زیادی از حضورشان در مستطیل سبز نمی‌گذرد و حالا سرمربی سرخابی‌های پایتخت شدند. بحث حضور فرهاد و یحیی در استقلال و پرسپولیس از چند ماه پیش یکی از اصلی‌ترین بحث‌های فوتبال ایران بود. در میان همه چالش‌هایی که این ماه‌ها در فوتبال ایران وجود داشته، این سوال که بین استقلال و پرسپولیس کدام تیم بیشتر از رفتن سرمربی خودش ضرر دیده تبدیل به یک سوال بزرگ برای طرفداران فوتبال شد. خروج گابریل کالدرون از ایران باعث شد که خیلی زود وضعیت پرسپولیس هم شبیه استقلال شود. کنار آمدن با این قضیه که رفتن مربیان خارجی و روی کار آمدن مربیان داخلی در این مقطع از زمان برای استقلال و پرسپولیس می‌تواند خوب باشد هم کار ساده‌ای نبود.

در نهایت اما اتفاقی که کمتر کسی فکرش را می‌کرد رخ داد و استقلال و پرسپولیس بعد از گذشت نیم فصل صاحب سرمربیان داخلی شدند. شروع این دو تیم با مربیان جدیدشان انقدر خوب بود که حالا کمتر کسی به فکر روزهای پر از ناامیدی گذشته می‌افتد. استقلال با مجیدی بعد از شکست الکویت مقابل الریان هم به یک پیروزی بزرگ رسید تا به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده باشد. پرسپولیس هم با گل‌محمدی تراکتور را در اولین گام از پیش رو برداشت تا همچنین صدرنشین لیگ باشد. شاید اگر همچنان گابریل کالدرون روی نیمکت قرمزها بود و استقلال با مشکلات رفتن استراماچونی دست و پنجه نرم می‌کرد، بعضی‌ها فرصت گفتن این را داشتند که آبی‌ها از اتفاقات اخیر بیشتر ضرر کردند. در حال حاضر اما شرایط دو تیم تا حد زیادی شبیه به هم است و این یعنی اعتماد به جوان‌هایی که از بدنه باشگاه هستند می‌تواند امیدوارکننده باشد. اعتمادی که در شروع راه بد جواب نداده و اگر ادامه‌دار باشد، می‌تواند استقلال و پرسپولیس را با این باور آشنا کند که با هیچ رفتنی نمی‌تواند جلوی شروع دوباره را بگیرد.

43257

کد خبر 1347218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =