افتتاح ۷۴۸طرح عمرانی و زیربنایی در قزوین

استاندار قزوین گفت: ۷۴۸طرح زیربنایی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در استان قزوین به مناسبت فرارسیدن دهه فجر با ۹۶۸میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر، اظهارکرد: میانگین زمان لازم برای اجرای این تعداد طرح ۱۲ماه بوده است که در مجموع برای سه هزار و ۲۲۶نفر اشتغالزایی خواهند کرد.
وی با اشاره به تعداد این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف، گفت: در حوزه امور عمرانی و زیربنایی ۴۹۲طرح با سه هزار و ۶۰میلیارد ریال اعتبار، در امور اقتصادی ۱۲۱طرح با پنج هزار و ۶۴۲میلیارد ریال و در امور فرهنگی و اجتماعی ۱۳۵طرح با ۹۸۳میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسند.
استاندار قزوین ادامه داد: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، مدرسه سازی، میراث فرهنگی، بهزیستی، کمیته امداد، بهداشت و سلامت، ورزش و جوانان و دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در قالب این طرح افتتاح خواهند شد.
وی با اشاره به ۱۱طرح صنعتی شاخص که در این مدت به بهره برداری می‌رسد، گفت: افتتاح ۴۲۵واحد مسکن مهر، گازرسانی به ۱۰۰روستا و واحدهای صنعتی، افتتاح ساختمان مرکزی شرکت گاز، بهره برداری از نیروگاه ۲مگابات خورشیدی در کهک، افتتاح ۶۳۴واحد مسکونی شهری و روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهره برداری از ۲هکتار طرح آبیاری نوین و پست ۶۳کیلوولت معلم کلایه از جمله این طرح‌ها هستند.
جمالی پور گفت: از این طرح‌ها ۳۱۱مورد مربوط به بخش دولتی، ۳۴۲طرح مربوط به بخش خصوصی و ۹۸طرح مشارکتی دولتی و خصوصی هستند که با حضور مسوولان استانی و کشوری به بهره برداری خواهند رسید.

46

کد خبر 1347359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =