دزد کرایه‌ای که برای یک میلیارد نقشه کشیده بود بازداشت شد

مهر نوشت: رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی با سرقت یک میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم برای تسویه حساب مالی با مغازه‌دار مجاور، ۵ سارق اجیر کرده بود.

 سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری گفت: فردی به کلانتری ۱۳۶ فرجام مراجعه و شکایتی را مبنی بر سرقت از مغازه اش طرح کرد و پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: در گام نخست شاکی به پایگاه چهارم دعوت شد و اعلام کرد در حالی که در داخل مغاره ام واقع در خیابان آیت شمالی مشغول کار بودم، پنج مرد که چهره خود را پوشانده بودند با سلاح سرد وارد محل کارم شدند و با ایجاد رعب و وحشت اموالی از قبیل اسپرسو قهوه ساز و قهوه خرد کن و… به ارزش تقریبی حدود یک میلیارد ریال را سرقت کردند و از محل گریختند.

وی افزود: در گام اول تحقیقات میدانی هویت و چهره متهمان شناسایی نشد، اما پس از تحقیقات میدانی تکمیلی به دست آمدکه سارقان در چند کوچه دورتر نقاب‌های صورتشان را برداشته‌اند و با فردی که در محل سرقت حضور نداشت ملاقات کرده‌اند و اموال مسروقه را به وی تحویل و به ازای آن یک بسته دریافت کرده‌اند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در شاخه‌ای دیگری از تحقیقات مشخص شد که فرد ملاقات شونده به نام عادل است و در همان ساختمان محل کار شاکی قهوه خانه و با وی اختلاف حساب دارد و چندین مرتبه با شاکی درگیر شده است.

کارآگاه نثاری در ادامه افزود: دستگیری عادل در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت و متهم دستگیر شد.

وی با اشاره به اعتراف صریح متهم به جرم ارتکابی گفت: متهم درخصوص اموال به سرقت رفته از شاکی گفت، اموال را در محلی دیگر که متعلق به برادرم است پنهان کرده‌ام و در ادامه با راهنمایی متهم اموال شاکی کشف و به وی تحویل شد.

کارآگاه نثاری گفت: عادل در خصوص سایر همدستان خود اظهار کرد، آن‌ها را نمی‌شناختم و در پارک سرخه حصار با آن‌ها آشنا شدم و پیشنهاد سرقت را به آن‌ها دادم و آن‌ها در قبال دریافت ده میلیون تومان اموال شاکی را سرقت کردند و برای جلوگیری از شناسایی و دستگیر شدن هیچ‌گونه مشخصات و شماره تماس یا سرنخ دیگری از خود به من ندادند و قادر به معرفی آن‌ها نیستم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با تکمیل پرونده متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1347438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =