بیخیالی وزارت؛ بحران مدیریتی استقلال!

استقلال این روزها شرایط جالبی از نظر مدیریتی ندارد و تکلیف مدیریت جدید این تیم پس از استعفای فتحی هنوز مشخص نشده و آبی‌ها اسماعیل خلیل‌زاده را به عنوان سرپرست خود می‌بینند.

سپهر ستاری: تیم استقلال این روزها به واسطه دو برد پرگل در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا روزهای آرامی را تجربه می‌کند و به نظر می‌رسد آبی‌های پایتخت توانسته‌اند روزهای سخت خود را پشت سر بگذارند ولی این تمام ماجرا نیست. استقلال در ماه‌های اخیر با مشکلات عدیده مدیریتی مواجه بوده و اوضاع نابه‌سامان مدیریتی هم‌چنان در وضعیت شاگردان مجیدی سایه انداخته است. همین هفته گذشته بود که مشکلات مدیریتی استقلال صدای فرهاد مجیدی را هم درآورد و باعث اعتراض سرمربی جدید آبی‌پوشان شد، مشکلاتی که از ابتدای فصل آغاز شده و تا همین حالا ادامه دارد. هنوز فراموش نشده مدیریت ضعیف باشگاه استقلال بود که باعث شد کاسه صبر استراماچونی لبریز شود و قراردادش را فسخ کند و استقلال سه بازی متوالی بدون سرمربی و با نیمکتی خالی راهی زمین شود. موضوعی که مصاحبه‌های جنجالی بازیکنان استقلال علیه امیرحسین فتحی و هیئت‌مدیره را به همراه داشت و پس از آن بود که فتحی تصمیم گرفت از سمت مدیرعاملی استقلال استعفا دهد.

پس از استعفای فتحی، هواداران استقلال امیدوار بودند که وزارت ورزش با انتخاب یک گزینه معقول استقلال را از بحرانی در آن گرفتار بود نجات دهد ولی انتخاب وزارت اسماعیل خلیل‌زاده بود که این انتخاب همگان را ناامید کرد. خلیل‌زاده که سابقه مدیریت ورزشی چندانی ندارد در حالی مامور مذاکره با استراماچونی شد که روز بازی با پیکان در حال مصاحبه علیه سرمربی ایتالیایی سابق آبی‌ها بود و از مذاکره با گزینه‌های جدید سخن می‌گفت. او در هفته‌های اخیر تلاش زیادی برای حل شدن مشکلات استقلال انجام داده ولی چندان موفق نبوده است. وزارت در ماه‌های اخیر علی فتح‌الله زاده را هم به هیئت‌مدیره استقلال اضافه کرده ولی مدیرعامل سابق آبی‌ها تا به امروز به جز اعلام شروط استراماچونی که عصبانیت شدید او را هم به همراه داشت، خیلی در تصمیمات استقلال نقش نداشته و خودش هم از این موضوع ابراز نارضایتی کرده است. به تازگی به جز فتح‌الله زاده، عبدالرضا موسوی هم به هیئت‌مدیره استقلال اضافه شده که با وجود کمک‌هایی که انجام داده در چند مورد حواشی هم برای این تیم به وجود آورده است. . مدیریت استقلال حتی برای خرید بازیکن هم دچار مشکل است و با وجود فرصت‌های فراوان به تازگی با یک مدافع بلغارستانی توافق شده تا به این تیم بپیوندد. بازیکنی که قطعا برای رسیدن به هماهنگی لازم نیاز به زمان دارد و تا آن موقع ممکن است چند بازی مهم تیمش از جمله دربی را هم از دست بدهد.

استقلال این روزها حتی از داشتن یک زمین تمرین باکیفیت محروم است و حتی برای سفر به کشور امارات هم دچار مشکل می‌شود؛ موضوعی که در آستانه حضور در پلی‌آف صعود به لیگ قهرمانان آسیا استقلال را با چالش بزرگی مواجه کرد و این تیم بدون برگزاری جلسات تمرینی مناسب با سرمربی جدیدش راهی کشور امارات و پس از آن قطر شد. اتفاقی که از ابتدای فصل بارها رخ داده و حتی در فصل گذشته هم پیش از دیدار مهمی چون دربی پابتخت باعث شد شاگردان شفر نتوانند به خوبی تمرین کنند. در چنین شرایطی وزارت ورزش و جوانان کماکان در انتخاب هیئت‌مدیره و مدیرعامل جدید برای استقلال تعلل می‌کند که این بیخیالی در نوع خود عجیب است چرا که مشکلات مدیریتی آبی‌ها مدت‌هاست که امان این تیم را بریده ولی در چند ماه اخیر و به خصوص پس از آن‌که استراماچونی ایران را ترک کرد بیش از پیش خود را نشان داده است و باید هرچه سریعتر با انتخاب یک گزینه مناسب یکی از دوتیم محبوب پایتخت به آرامش برسد.

در این بین گفته می‌شود قرار است پس از دربی مدیرعامل جدید استقلال مشخص شود که شایعات از انتخاب علی فتح‌الله زاده خبر می‌دهند ولی تا آن زمان باید صبر کرد و هیچ بعید نیست آبی‌ها تا پایان فصل با سرپرستی اسماعیل خلیل‌زاده به کار خود ادامه دهند!

255 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1347496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =