۵ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
واکنش طالبان به معامله قرن

تسنیم نوشت: طالبان در واکنش به طرح «معامله قرن» آن را دسیسه‌ای برای محو ملت فلسطین دانست و بر ضرورت جلوگیری از تحقق آن تاکید کرد.

 طالبان با انتشار مطلبی درباره طرح موسوم به «معامله قرن» نوشت: اِشغالگران با ارائه طرح‌های ظالمانه جدید می‌خواهند تا مناطق باقی مانده فلسطین نیز اِشغال شود و این ملت مظلوم را از تمام حقوق خود محروم کنند.

در ادامه این مطلب که در وبسایت رسمی طالبان منتشر شده آمده است: هدف ترامپ و نتانیاهو در اعلام طرح معامله قرن این است که به اشغال زمین مسلمانان و خصوصاً بیت‌المقدس مشروعیت دهند و مسلمانان فلسطینی را برای همیشه از دعوای خواستن حقوق حقه خود منصرف نمایند.

طالبان با تاکید بر مقابله از تحقق این طرح اظهار کرد: «از یکسو اشغال مسجد الاقصی اولین قبله مسلمانان یک قضیۀ مشترک است که باید در موردش مسئولیت دینی خود را انجام دهند، از جانب دیگر به عنوان یک جامعه انسانی، غصب حقوق ملت فلسطین چنان ظلم صریح و آشکار است که همه انسان‌های جهان باید علیه آن بایستند و برای جلوگیری آن تلاش کنند».

نوشتار می‌افزاید: اگر وجدان بشری در سطح جهانی زنده باشد و قانون جنگل در جهان حکمفرما نباشد، پس نباید اجازه داده شود که دسیسه محو یک ملت عملی شود و فلسطینیان از کشور خود و حقوق اساسی زندگی محروم شوند.

طالبان با ابراز مخالفت با این طرح آن را تجاوزی آشکار بر حقوق فلسطینیان خواند و از کشورهای اسلامی و عدالتخواهان خواست تا احازه ندهند که این طرح عملی شود.

310311

کد خبر 1347867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =