ائتلاف فتح تحمیل هرگونه شرط بر علاوی برای تشکیل کابینه عراق را تکذیب کرد

فارس نوشت: ائتلاف فتح (به رهبری هادی العامری) روز شنبه امضای هرگونه سندی که شامل شروطی برای «محمد توفیق علاوی» پیش از مامور شدن برای تشکیل کابینه عراق بوده، را تکذیب کرد.

به گزارش «سومریه نیوز»، در بیانیه‌ای که ائتلاف فتح منتشر کرده، آمده است: «سندی که در آن شامل شروطی برای "محمد توفیق علاوی" است را رد می‌کنیم.»

این ائتلاف از رسانه‌ها خواست تا در انتقال هرگونه اطلاعات، دقت به خرج دهند.

پیشتر برخی صفحات در شبکه‌های اجتماعی،‌ سندی را منتشر کردند که شامل شروطی برای محمد توفیق علاوی، برای تشکیل کابینه عراق بود.

«برهم صالح» رئیس جمهور عراق عصر روز شنبه محمد علاوی را مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد.

علاوی  پس از سال ۲۰۰۳، دو دوره وزیر ارتباطات دولت نوری المالکی نخست وزیر اسبق عراق بود، ولی به خاطر اختلاف با وی، در سال ۲۰۱۲، استعفا کرد. وی سال ۲۰۰۶، نیز به عنوان نماینده پارلمان عراق انتخاب شد.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امورعراق در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹، استعفای خود را به پارلمان ارائه کرد و پارلمان نیز با این استعفا موافقت کرد.

شهرها و استان‌های جنوبی عراق از نهم مهر ماه (اول اکتبر) به جز ایام اربعین شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی به اوضاع اقتصادی و فساد در این کشور بوده و طی این مدت، شمار قابل توجهی از معترضان و نیروهای امنیتی به دلیل درگیری با اقدامات خشونت‌آمیزی برخی از «آشوبگران» کشته یا زخمی شده‌اند.

310311

کد خبر 1348130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =