انتقاد خبرگزاری اصولگرا به نامه‌نگاری توکلی با شورای نگهبان/ از مفسد فی الارض حمایت می کنید؟

ایران نوشت: خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در یادداشتی به نامه احمد توکلی به اعضای شورای نگهبان انتقاد کرده است.

توکلی در نامه خود از برخورد شورای نگهبان با تعدادی از نامزدهای اصلاح‌طلب انتقاد کرده و نوشته بود که این عملکرد نیازمند اصلاح است.

دربخشی از یادداشت خبرگزاری مهر اما آمده است: این نامه از احمد توکلی که کهنه‌کار سیاست است و نظام انتخابات را در دوره‌های مختلف تجربه کرده تعجب‌آور است. او در این قلم فرسایی بیش از پیش به شورای نگهبان ظلم می‌کند و به قانون می‌تازد. نویسنده افزوده:اگر بخواهیم فارغ از معادلات سیاسی و جناحی قضاوت کنیم حکم این جریانی که هر روز به شورای نگهبان بهتان می‌زند و افترا می‌بندد چیست؟ بعید است چیزی جز «مفسد فی الارض» به ذهن خطور کند و تحلیلی به غیر از این پایه درست باشد. و مسأله دوم اینکه شخصی که در مکتب حضرت روح‌الله «مفسد فی الارض» شناخته می‌شود، چه نسبتی با اسلام دارد؟ مسلمان است یا کافر؟

در پایان این یادداشت انتقادی آمده: اما به هر حال حضرتعالی روایتی نادرست از رویکردهای شورای نگهبان را به رشته تحریر درآوردید و بر مبنای همان اشتباه قضاوت کردید و در نهایت هم درخواست کردید «اصلاح» صورت گیرد. جناب آقای توکلی تجربه برخی از نامه‌نگاری‌های شما مخصوصاً در حوزه اقتصادی و افشاگری علیه بنیان‌های فساد در دولت در ذهن رسانه‌ها و افکار عمومی است که برخی از آنها را با چه دقت نظری نگارش کردید و گاهی توانسته‌اید گره‌ای از مشکلات کشور باز کنید؛ در خصوص مسائل سیاسی هم امید است با دقت نظر بیشتری دست به قلم شوید و مواضع احساسی یا بدون تأمل با امضای شما در خاطره رسانه‌ها ثبت و ضبط نشود.

23302

کد خبر 1348159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =