رشوه میلیاردی هم پلیس وظیفه شناس البرزی را وسوسه نکرد

باشگاه خبرنگاران نوشت: فرمانده انتظامی استان، از رد رشوه ۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریالی کارشناسان وظیفه شناس پلیس فتا شهرستان "فردیس" خبر داد.

سردار "عباسعلی محمدیان" اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان "فردیس" به پلیس فتا، مبنی بر برداشت ۱۵ میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب شاکی، بررسی پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.
وی گفت: طی استعلام از اطلاعات حساب بانکی مورد نظر مشخص شد، اطلاعات وی در زمان استفاده از اپلیکیشن های خرید شارژ رایگان در فضای مجازی به سرقت رفته است.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در ادامه کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری این پلیس، کلیه خروجی های حساب کاربر را مورد بررسی قرار دادند که مشخص شد مبلغ برداشت شده به حساب بانکی واریز شده و دارای گردش مالی بیش از ۶ میلیارد ریال در بیش از ۵ هزار تراکنش در مدت یک روز است که بلافاصله حساب مذکور مسدود شد.
وی گفت: در بررسی های تخصصی مشخص شد، اعضای یک باند کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی و با معرفی اپلیکیشن های خرید شارژ رایگان، اطلاعات کاربران، شامل مشخصات شخصی، شماره حساب و .. را دریافت کرده و اقدام به خالی کردن موجودی حساب آن ها می کردند.
سردار محمدیان بیان کرد: با اقدامات گسترده کارشناسان پلیس فتا شهرستان "فردیس"، در این رابطه ۳ متهم (۲ مرد و یک زن) که اقدام به کلاهبرداری از ۲ هزار نفر در سراسر کشور کرده بودند، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: روند رسیدگی و پیگیری پرونده ادامه داشت تا این که فرد ناشناسی با پلیس فتا شهرستان "فردیس" تماس گرفته و به منظور جلوگیری از پیشرفت پرونده، رفع انسداد از حساب های مسدودی و آزاد کردن متهمان از زندان، پیشنهاد پرداخت رشوه به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال را کرد که با صحت عمل و وظیفه شناسی کارشناسان پلیس فتا، پیشنهاد متهم رد و با هماهنگی های صورت گرفته، فرد مورد نظر نیز دستگیر و به اتهام پرداخت رشوه تحویل مراجع قضائی شد.

۴۷۴۷
کد خبر 1348348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =