بدهی ۵۰۰ میلیاردی مردم به شهرداری بابت عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی

اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی سال ۹۹ را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین، با تصویب کلیات تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی در سال ۹۹ بررسی پیشنهادات این لایحه در دستور کار یکصد و نود و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

در مسیر بررسی این لایحه، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: آمارها نشان می‌دهد ۵۱ درصد از مطالبات وصول نشده است و باید به دنبال این باشیم که چرا این میزان از مطالبات وصول نشده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: اگر هزینه کرد موثر بود باید بیشتر از ۴۰ میلیارد تومان مطالبات وصول می‌شد. باید بدانیم در حال حاضر مردم ۵۰۰ میلیارد تومان بدهکار هستند و گرفتن این حجم از مطالبات آسان نیست.

پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد بازگشت تبصره ۲ و ۳ به متن گزارش (هزینه کرد ۳ درصد درآمد برای وصول مطالبات) در صحن شورای شهر تهران به رای گذاشته شد که با ۱۱ رای موافق به تصویب رسید.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز در مخالفت با افزایش ۶۰ درصدی هزینه ورود به طرح ترافیک گفت: بر اساس تجربه ۲ سال اخیر به نظر می‌رسد طرح ترافیک جدید موفقیت نداشته و نیازمند بازنگری است.

وی ادامه داد: افزایش ۶۰ درصدی با این توجیه که تردد را کاهش خواهد داد این گونه نخواهد بود و به نظرم نه تنها تردد را کاهش نمی‌دهد بلکه تخلف را به شیوه‌های گوناگون افزایش می‌دهد.

در نهایت با بررسی پیشنهادهای اعضا شورا، لایحه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و کنترل آلودگی هوا طرح ترافیک تصویب شد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1348469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =