سیمون مارتیروسیان: ایران همیشه در وزنه برداری صاحب سبک بوده

سایت فدراسیون وزنه برداری نوشت: رکورددار و قهرمان ارمنستانی وزنه برداری گفت: قبل از این و همیشه در مورد ایران نظرم مثبت بوده و با ارمنستان، دو کشور دوست و بردار در تمام زمینه‌ها هستند.

سیمون مارتیروسیان در خصوص حضور در پنجمین دوره جام بین‌المللی فجر اظهار داشت: این رقابتها یکی از مراحل گزینشی المپیک است و غیر از اینجا یک مسابقه دیگر خواهم داشت. بدین ترتیب، شش مسابقه‌ برای کسب امتیاز و ورودی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو برایم تکمیل می‌شود. هدف بعدی هم گرفتن جایزه دلاری این پیکارها بود.

 قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان که برای اولین بار است به ایران آمده، عنوان کرد: در این چند روز شاهد مهمان نوازی هموطنان شما بودم. ایرانی‌ها مردمان بسیار خوبی هستند. ایران کشور بسیار قدرتمندی است و با قدرت از داشته‌ها و سنت‌هایش دفاع می کند. قبل از این و همیشه در مورد ایران نظرم مثبت بوده و با ارمنستان، دو کشور دوست و بردار در تمام زمینه‌ها بوده اند.

 مارتیروسیان در خصوص وزنه‌برداری  ایران اظهار داشت: ایرانی‌ها از سالهای دور در دنیا صاحب سبک بودند و همیشه ورزشکاران خوبی را در مسابقات داشتند.

 او در مورد الگوی ورزشی هم گفت: یوری وارتانیان الگوی من در وزنه‌برداری است (وی در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی قهرمان اروپا، جهان و بازی‌های المپیک شد).

 رکورددار دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌ برداری جهان در خصوص هدفش گفت: بی‌شک هدفم کسب مدال طلای بازیهای المپیک است. تمام وقت و برنامه‌ام رو برای این گذاشتم تا به هدفم برسم.

 قهرمان وزنه برداری جهان در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات فجرکاپ بسیار خوب برنامه ریزی شده و برای من افتخار بزرگی است که به ایران آمدم.

256 251

کد خبر 1348623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =