شهردار تهران: برای بودجه ۹۹ به سراغ شهر فروشی نرفته‌ایم

فارس نوشت: شهردار تهران با اشاره به اینکه بودجه سال آینده۲۵ درصد اضافه شده است، گفت: اما به سراغ شهر فروشی نرفته ایم و منابع پایدار را توسعه می دهیم.

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه استاد معین در جمع خبرنگاران گفت:  پروژه استاد معین در سال ۹۲ کلید خورد.

وی ادامه داد: متاسفانه مشکلاتی به وجود آمد و در هر صورت اتفاقی که افتاده باعث شد تا پروژه طولانی شود و تا سال ۹۸ حدود ۲۰ درصد پیشرفت داشت اما باقی این پیشرفت امروز محقق شده است.

شهردار تهران گفت: امروز به هر تقدیر این افتتاح انجام شد اما فعلا شمال به جنوب آن افتتاح شده است البته تمهیداتی برای افتتاح مسیر دوم هم در نظر گرفته شده است.

وی درباره چرایی عدم بهره برداری از هر دو مسیر گفت: در شمال استاد معین هنوز تمهیدات لازم اندیشیده نشده است و اگر امروز دو طرفه این مسیر را باز کنیم مشکلاتی در بالا دست آن ایجاد خواهد شد.

حناچی گفت: به لحاظ فنی امروز هیچ مشکلی برای دو طرفه کردن نداریم اما باید برخی تمهیدات برای انجام آن اندیشیده شود تا بار ترافیکی بیشتری به این منطقه تحمیل نشود.

 وی به یکی از دستاوردهای اجرای این پروژه اشاره کرد وف- مردم در حین تردد شاهد اجرای این پروژه بودند و با یک کار پیچیده فنی این پروژه اجرا شد در حالی که یک روز هم مسیر آزادی بسته نشد.

وی در پاسخ به این سوال که شما امروز از دو طبقه کردن صدر گلایه کردید و آن را غیر ضرور خوانید چرا گفت: اگر روی تعریف پروژه ها بررسی دقیق صورت گیرد مطمئن باشید شاید برخی از پروژه ها را انجام نمی دادیم یا پروژه های کم هزینه تری به شهر تحمیل می شد.

حناچی گفت: امروز دنیا به سراغ استفاده هر چه بیشتر از مترو رفته است اما ما در سالهای قبل یک پروژه هایی ساخته ایم که امروز تاثیری که به دنبالش بوده ایم را از آن نگرفته ایم مانند عدم کاهش بار ترافیکی در اتوبان صدر.

وی درباره دو طرفه شدن استاد معین گفت: این پروژه یک بار دیگر بررسی خواهد شد همکارانم در حال بررسی هستند تا اگر امکانش باشد پروژه دو طرفه اجرا شود. امروز شهید اکبری در شمال پروژه یک دسترسی محلی است که حتما تحمل بار ترافیکی جنوب به شمال استاد معین را نخواهد داشت.

یکی از خبرنگاران به حناچی گفت: بودجه سال بعد ۲۵ درصد افزایش داشته است آیا برای تحقق آن فکری شده است؟ حناچی پاسخ داد: بودجه ریزی یعنی فکر کردن و برای آن حتما فکر شده است در این دوره از بودجه به منابع پایدار توجه ویژه ای شده است و اتفاقا اصلا به سراغ شهر فروشی نرفته ایم.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از شهروندان از افزایش نجومی عوارض نگران هستند گفت: حتما عوارض به اندازه معقولی افزایش می یابد چون خدمات ارایه شده به مردم هم تفاوت پیدا کرده است.

حناچی گفت: منتها این افزایش به اندازه ای است که شورای شهر تعیین می کند و تلاش می شود افزایش به اندازه منطقی باشد اما چیز وحشتناکی حتما نخواهیم داشت و یک چیز معمول خواهد بود

شهردار تهران درباره پروژه های محله محور هم گفت: پروژه های محلی با مگا پروژه ها در اندازه و هزینه بر بودنشان متفاوت هستند. در این پروژه ها تلاش می شود کمکی به مردم یک محله و ارتقای کیفیت زندگی آنها شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1348689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =