دادرسی الکترونیکی در استان البرز افتتاح شد

میزان نوشت: رئیس کل دادگستری استان البرز در حاشیه آیین افتتاح دادرسی الکترونیکی در استان البرز گفت: در ساز و کار پیش بینی شده قضات رسیدگی به پرونده‌ها می‌توانند با استفاده از سیستم‌های صوتی و تصویری در اختیار، دادرسی را با برقرای ارتباط امن در بستر شبکه داخلی با زندان‌های استان البرز انجام دهند.

در آیینی که با حضور حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز و معاونان وی، سید داوود میرغفاری رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج و سید عبداله مرتضوی مدیر کل زندان‌های استان البرز برگزار شد، دادرسی الکترونیکی در استان البرز آغاز به کار کرد.

رئیس کل دادگستری استان البرز در حاشیه آیین افتتاح دادرسی الکترونیکی در استان البرز با اشاره به اینکه این طرح می‌تواند تحولی در امر رسیدگی به پرونده‌های قضایی در استان البرز باشد، گفت: دادرسی الکترونیکی در راستای ماده ۶۵۵ آیین دادرسی کیفری می‌تواند به کاهش مراجعات و تسریع در رسیدگی‌ها منجر شود.
 
وی افزود: این طرح در مرحله اول در ساختمان دادگستری کل، دادسرای کرج، مجتمع حقوقی کرج، دادسرای ساوجبلاغ و فردیس راه اندازی شده و مترصد هستیم در تمامی شعب استان البرز این بستر را مهیا کنیم.

فاضلی هریکندی با اشاره به تعداد زیاد پرونده‌های ورودی در استان البرز، اجرای طرح را زمینه‌ساز کاهش هزینه‌ها دانست و تصریح کرد: در ساز و کار پیش بینی شده قضات رسیدگی به پرونده‌ها می‌توانند با استفاده از سیستم‌های صوتی و تصویری در اختیار، دادرسی را با برقرای ارتباط امن در بستر شبکه داخلی با زندان‌های استان البرز انجام دهند.

46

کد خبر 1348777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =