استان قزوین به قطب تولید لوازم خانگی تبدیل می‌شود

استاندار قزوین گفت: باید استراتژی جدیدی را در حوزه لوازم خانگی تعریف کنیم و استان قزوین را به قطب تولید محصولات این حوزه، تبدیل نماییم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت‌الله جمالی پور استاندار قزوین در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شرکت لوازم خانگی پارس برگزار شد، اظهارکرد: استان قزوین در تولید لوازم خانگی ید طولایی داشته و از استان‌های مطرح در این زمینه شناخته می‌شود.
 جمالی پور گفت: شرکت پارس یکی کارخانه‌های معتبری است که در دهه۴۰ در این زمینه پایه گذاری شد.
 وی اضافه کرد: این شرکت قرار بود با همکاری ژاپنی‌ها به مرکزی برای تولید نیاز کل منطقه در حوزه لوازم خانگی و الکترونیکی تبدیل شود که متاسفانه به دلیل سوء مدیریت در گذشته با چالش‌های جدی مواجه شد و تا مرحله تعطیلی رفت.
 استاندار قزوین گفت: در دولت تدبیر و امید با توجه به سیاست حمایت از تولید این شرکت با تغییر مدیریتی مجددا احیا شد و روزانه تولید قابل توجهی در حوزه یخچال و فریزر دارد.
 وی افزود: امیدواریم با کمک دولت بتوانیم، بخش ماشین لباسشویی این شرکت را نیز مجددا راه اندازی کنیم و برای افزایش ظرفیت تولید و اشتغال آن گام برداریم.
 جمالی پور گفت: در تبدیل استان قزوین به قطب تولید لوازم خانگی یکی از شرکت‌هایی که در این فرایند مورد توجه قرار می‌گیرد، شرکت پارس است.
 استاندار ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت و تدبیر مدیران شرکت بتوانیم این مجموعه را به یک برند بین‌المللی تبدیل کنیم که در گذشته نیز این چشم انداز برای آن تعریف شده بود.
 وی با اشاره به دلایل مشکلات واحدهای برند در استان، گفت: این واحدها که بخش دولتی یا خصولتی هستند به دلیل تغییرات متعدد مدیریتی با چالش‌های جدی مواجه می‌شوند و باید حداقل برای ثبات مدیریت آنها و رفع مشکلاتشان تلاش کرد.
حسین رحمانی نیا مدیرعامل پارس هم با اشاره به زیانده بودن این کارخانه در سال1396 که تولید نیز در آن تقریبا متوقف شده بود، گفت: بعد از تغییراتی که در حوزه‌های مختلف تولیدی و اداری کارخانه صورت گرفت توانستیم طی دو سال گذشته زیان انباشه را به سود تبدیل کنیم.
او ضمن اعلام رضایت دکتر رضوانی فر مدیرعامل شستا از روند طی شده در این شرکت به مشکلات تامین مواد اولیه و تامین نقدینگی اشاره کرد و افزود: از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی در سالهای سخت اخیر، مشکل تامین نقدینگی و تامین مواداولیه است.
رحمانی نیا با تاکید بر اینکه کارخانه پارس حتی یک روز حقوق معوق ندارد گفت: ضمن به روز کردن محصولات تلاش می کنیم تا خط تولید لباسشویی را نوسازی کرده و در کنار آن بتوانیم ماشین ظرفشویی نیز تولید کنیم تا نیاز مصرف‌کنندگان را با محصولات تولید داخل رفع کنیم.

۴۶

کد خبر 1349063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =