استفن کینگ در اعتراض به تبلیغات دروغ فیسبوک را ترک کرد

همشهری‌آنلاین نوشت: استفن کینگ، نویسنده امریکایی اعتراض خود نسبت به سیاست‌های فیسبوک را در صفحه توئیترش اعلام کرد. او پس از اینکه حساب فیسبوک خود را بست توضیح داد که چرا نسبت به سیاست‌های این شبکه اجتماعی معترض است.

 استفن کینگ گفت که شبکه اجتماعی فیسبوک اجازه می‌دهد که اطلاعات و اخبار دروغ نشر پیدا کنند. او همچنین اعلام کرد که نسبت به حفظ حریم خصوصی کاربران در فیسبوک نگران است.

 استفن کینگ حساب کاربری فیسبوک خود را پاک کرد و در حساب توئیترش با ۵.۶ میلیون فالوئر اعلام کرد که با سیل اخبار نادرست سیاسی که در قالب تبلیغات در صفحه فیسبوکش می‌دید، راحت نبود. 

این نویسنده ادبیات وحشت که یک کاربر فعال در شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید همچنین گفت که به فیسبوک برای حفظ حریم خصوصیش اعتماد ندارد.

این شبکه اجتماعی بارها به دلیل عدم صحت‌سنجی اطلاعات در قالب تبلیغات سیاسی مورد انتقادهای شدید قرار گرفته است تا جایی که مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیسبوک گفت: «سخرانی‌های سیاسی مهم هستند» و نباید سانسور شوند.

اکتبر گذشته فیسبوک به دلیل پخش یک فیلم ۳۰ ثانیه‌ای مورد انتقاد شدید قرار گرفت. در این ویدیو به دروغ ادعا شده بود که جو بایدن، معاون باراک اوباما و یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در صورت اخراج دادستانی که درباره شرکت پسرش تحقیق می‌کند، حاضر است یک بیلیون دلار به اوکراین بپردازد. 

CNN از پخش این تبلیغات خودداری کرد و گفت این ویدیو ادعاهایی مطرح می‌کند که قبلا توسط رسانه‌های مختلف نادرستیشان اثبات شده است. وقتی کمپین جو بایدن نسبت به این تبلیغ اعتراض کرد، فیسبوک در جواب گفت: بر اساس باورهای بنیادین به آزادی بیان و احترام به دموکراسی و گردش آزاد اطلاعات این ویدیو پخش شد. سخنرانی‌های سیاسی مورد بحث‌ترین‌ها هستند و باید موشکافی شوند.

شبکه اجتماعی توئیتر که هم‌اکنون استفن‌کینگ از آن استفاده می‌کند، تمام تبلیغات سیاسی را ممنوع کرده است. استفن کینگ در انتخابات ۲۰۲۰ از الیزابت وارن یکی از نامزدهای حزب دموکرات حمایت می‌کند. او گفته است از هر کسی که به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها انتخاب شود، حمایت می‌کند، ولی انتخابش از میان نامزدهای حزب، الیزابت وارن است: «دوست دارم ببینم که او در مناظره‌ها چطور ترامپ را خُرد می‌کند.»

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1349100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =