آخر هفته؛ بارش برف و باران در غرب ایران/ وزش باد شدید در تهران

ایلنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در تهران خبر داد و گفت:امروز -چهارشنبه۱۶بهمن ماه- خروج سامانه بارشی از کشور رخ می‌دهد.

کبری رفیعی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روزهای آینده گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود و روند افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه امروز در شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده باران و وزش باد رخ می‌دهد، افزود: در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران و سمنان نیز وزش باد پیش بینی می‌شود.

رفیعی ادامه داد: فردا پنج شنبه و اوایل وقت روز جمعه در استان اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید رخ می‌دهد که افزایش دمای ۵ تا ۷ درجه را انتظار داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعدازظهر پنج شنبه در نوار غربی کشور وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است، تصریح کرد: روز جمعه سامانه بارشی جدید وارد کشور از غرب خواهد شد و مناطق شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در استان‌های کرمانشاه، لرستان و ایلام تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند که بارش‌ها به شکل باران و برف خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه روز شنبه علاوه بر نوار غربی مناطقی از شمال بوشهر، مناطقی از استان فارس و غرب اصفهان نیز تحت تاثیر سامانه مذکور قرار می‌گیرند، افزود: در دامنه‌های جنوبی البرز نیز روز شنبه در استان‌های قزوین، البرز و تهران و شمال شرق کشور بارش داریم و از بعد از ظهر شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر شروع می‌شود.

رفیعی افزود: تهران امروز نیمه ابری بوده و به تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید را تجربه خواهد کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: شهرکرد با دمای منفی ۸ درجه سردترین و بندرعباس با دمای ۲۳ درجه گرم‌ترین مراکز استانی بوده‌اند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1349306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =