جزئیات جلسه هیئت انتخاب شورای ائتلاف برای تعیین لیست ۳۰نفره تهران

مهر نوشت: دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان هفته جاری کار بررسی کاندیداها از سوی هیئت انتخاب به پایان رسیده و پس از آن لیست نهایی تهران اعلام شود.

پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره آخرین اقدامات هیئت انتخاب شورای ائتلاف گفت: در حال حاضر بعد از پایان مجمع عمومی شهر تهران که کاندیداها را معرفی کردیم، ۹۰ نفر که حائز بیشترین آرا شدند وارد مرحله جدید از فرآیند شورا ائتلاف شدند.

وی با بیان اینکه ۱۰ نفر از نمایندگان مجمع عمومی در هیئت انتخاب مشخص شدند، افزود: حجت‌الاسلام مسعود عالی، یاسر جبرائیلی، غلامرضا قاسمیان، طالب زاده، منوچهر متکی، بی آزار تهرانی، کامران دانشجو، معصومه آباد، رضا روستا آزاد و سید علی ریاض منتخبین مجمع عمومی در هیئت انتخاب هستند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه با اضافه شدن این ۱۰ نفر هیئت انتخاب کامل شد، تصریح کرد: با تکمیل هیئت انتخاب کار بررسی ۹۰ کاندیدا را برای رسیدن به فهرست ۳۰ نفره در دستور کار قرار گرفت که در حال حاضر جلسات ارزیابی به طور فشرده در حال برگزاری است.

سروری با اشاره به اینکه ملاک قرار گرفتن افراد در لیست نهایی، شاخصه‌هایی است که در سه گروه کلی تقسیم بندی شده است، تصریح کرد: اولین و مهمترین مسئله پایبندی عملی به انقلاب اسلامی، فرمایشات رهبر انقلاب و عدم همراهی با جریان غیرهمسو با مردم سالاری دینی است.

وی با اشاره به شاخصه‌های فردی، افزود: دو مسئله تعهد و روحیه انقلابی و در حوزه روحیه انقلابی، شجاعت و عدالت طلبی، مردمی بودن، ساده زیستی و پرهیز از اشرافی‌گری، روحیه تلاش و مجاهدت، سابقه ایثارگری، پایبندی به وحدت و انسجام ملی، سلامت رفتار انتخاباتی و روحیه کار جمعی و تشکیلاتی افراد از سوی هیئت انتخاب مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: در حوزه تعهد کاندیداها چهار ویژگی سلامت اخلاقی و خانوادگی، صداقت و امانت داری، سلامت مالی و دین داری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سروری مهارت‌های فردی را سومین دسته از ملاک‌های مورد ارزیابی هیئت انتخاب دانست و افزود: در این زمینه تجربه، تخصص و توانمندی افراد مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت که در حوزه تخصص، دانش تخصصی، مدیریتی، داشتن برنامه و تفکر راهبردی و نیز کارکرد هر فرد در حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست و مسائل اجتماعی ملاک تصمیم‌گیری خواهد بود.

وی تجربه تشکیلاتی، اجرایی و مدیریتی و نیز سوابق هر فرد در حوزه سیاست گذاری کلان را از ملاک‌های مورد ارزیابی در زمینه تجربه سنجی کاندیداها دانست و گفت: این شاخص‌ها در حوزه پارلمان به طور ویژه بررسی خواهد شد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به شاخص توانمندی کاندیداها اشاره کرد و اظهار داشت: اشراف به مسائل کشور، مهارت رسانه‌ای، قدرت تبیین مسئله در مجلس و تعامل با حوزه نخبگانی از جمله شاخص‌هایی است که کاندیداها را مورد ارزیابی هیئت انتخاب قرار می‌دهد.

سروری درباره چگونگی قرار گرفتن هر کاندیدا در لیست نهایی، توضیح داد: بعد از پایان بررسی‌ها امتیازات افراد مشخص خواهد شد تا اسم هر کاندیدا بر اساس امتیاز کسب کرده در لیست قرار گیرد، این بررسی‌ها نقشه راهی برای اعضای هیئت انتخاب خواهد بود تا نظرات خود را برای لیست نهایی تهران اعلام کنند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان هفته جاری کار بررسی کاندیداها از سوی هیئت انتخاب به پایان رسیده و پس از آن لیست نهایی تهران اعلام شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1349372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =