پیام سرلشکر باقری به مناسبت سالروز نیروی هوایی ارتش/ سردار جلالی: قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران قادر است پاسخ تهدیدات نظامی ‌را بدهد

رئیس ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت ۱۹ بهمن ماه روز نیروی هوایی ارتش پیامی صادر و اعلام کرد که بی‌شک این رخداد بزرگ و فراموش‌ناپذیر در حافظه تاریخی انقلاب و ملت ایران از وقایع حماسی و معنادار است.

به گزارش خبرآنلاین، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت ۱۹ بهمن ماه روز نیروی هوایی ارتش پیامی صادر کرده است.در این متن آمده است: 

فرارسیدن ۱۹ بهمن ماه سالروز بیعت تاریخی و افتخارآمیز کارکنان نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی (ره) در حساس‌ترین روزها و فرازهای انقلاب اسلامی که ضربه مهلک و سنگینی بر پیکر محتضر رژیم منفور و طاغوتی پهلوی وارد ساخت، را گرامی می‌دارم. 

بی‌شک این رخداد بزرگ و فراموش‌ناپذیر در حافظه تاریخی انقلاب و ملت ایران از وقایع حماسی و معناداری است که در آن مقطع خطیر، همراهی کارکنان انقلابی و مردمی نیروی هوایی با امام عظیم‌الشأن (ره) و ملت قهرمان و مجاهد ایران و همبستگی شکوهمند آنان با انقلاب اسلامی را رقم زد و روند اضمحلال و فروپاشی ارتش و رژیم وابسته پهلوی را به‌گونه‌ای سرعت بخشید که  تنها با گذشت چند روز در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ خورشید پیروزی انقلاب و سقوط نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی پدیدار شد.

این بیعت تاریخی و ظفرمند پس از پیروزی انقلاب، شکل‌گیری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را پس از رهایی از حقارت‌های بزرگ ناشی از سیاست‌های غرب و حضور مستشاران آمریکایی در عرصه‌های مختلف راهبردی این نیرو، در مسیری افتخارآفرین به یکی از ارکان اقتدار دفاعی و بازدارندگی کشور رهنمون ساخت به‌گونه‌ای که امروز پیشرفت‌ها و دستاوردهای شگرف مدافعان آسمان کشور در عرصه‌های مختلف مدیریتی، ساختاری، سامانه‌ها، تجهیزات و فناوری‌های متناسب با الزامات اطمینان بخش دفاعی، موجب مباهات نیروهای مسلح و آحاد ایرانیان غیرتمند است.

در این شرایط سترگ تاریخی که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه "قوی شدن" را براساس منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با ظرفیت‌افزایی دفاعی و بازدارنده فرا روی خود قرار داده‌اند، رجاء واثق دارم نیروی هوایی قهرمان با پشتوانه‌های مطمئن تخصصی و تجارب ارزنده و شناخت دقیق محیط مأموریتی و فضای تهدیدات فراروی میهن اسلامی و برخورداری از نیروی انسانی مؤمن، بصیر، متعهد، انقلابی و ولایت‌مدار لحظه‌ای از مجاهدت و اندیشیدن به راهبرد قوی شدن به عنوان مسئله امروز و فردای کشور غفلت نکرده و به فضل الهی در کنار مجموعه اقدامات جهادی و انقلابی که مجموعه نیروهای مسلح و بلکه آحاد ملت و مسئولین در دستور کار دارند، به رسالت تاریخی و سازمانی خود در این راستا عمل خواهند کرد.

با گرامیداشت یاد، خاطره و آرمان‌های بلند شهیدان همیشه جاوید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این روز فرخنده را به آحاد فرماندهان، مدیران و کارکنان این نیرو و خانواده‌های مکرم آنان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و توفیق دائمی این سازمان مقتدر را در کنار سایر نیروهای مسلح و مدافعان امنیت کشور برای پاسخ متناسب به توطئه‌های دشمنان را از درگاه خدای سبحان مسئلت می‌جویم.

قادریم پاسخ تهدیدات نظامی ‌را بدهیم

سردار غلامرضا جلالی شامگاه پنجشنبه در مراسم یادواره ۲۱۰ شهید حسینیه بنی فاطمه اصفهان اظهار داشت: شهادت حاج قاسم سلیمانی ابعاد و جهات مختلفی داشت اما از جهت استراتژی شهادت حاج قاسم در چهل و یکمین سالگرد انقلاب و بعد از این همه رنج ایشان به وجود آمده بود که روح انقلاب و کشور را زنده نگه داشت.

وی بیان کرد: اساسا شهادت و شهادت طلبی بخشی از فرهنگ عالی شیعه است که هر کجا لازم باشد به شهادت می‌رسند و موضوع شهادت را به عنوان مولفه قدرت نرم به پیش می‌برند و گسترش می‌دهند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد: بحث شهادت و شهادت طلبی یکی از مولفه‌های قدرت ملی است که می‌تواند انقلاب و کشور را هرجا لازم باشد مجددا زنده‌ کند که البته این موضوع را تجربه ثابت کرده ‌که در این راه مبارزانی جنگیدند و ایثار کردند که به این مرحله از شهادت نائل شدند.

وی تصریح کرد: شهادت مسئله مهمی است که از منظرهای مختلف دیده می‌شود، یکی از وجوه شهادت طلبی بُعد نظامی آن است که در عرصه مبارزه فداکردن جان برای رسیدن به هدف تعالی است که بسیاری از شهدای کشورمان به این جنبه از شهادت توجه داشتند.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: شهادت نقطه اوج انسانیت است بدین معنا که کسی حاضر شود جانش را برای حفظ ارزش‌ها و انقلابش فدا کند که آن‌جایی که شهدا فداکاری را برخود ترجیح می‌دهند به عنوان بعد اجتماعی شهادت از آن یاد می‌کنند که مورد احترام مردم است.

وی بیان کرد: بعد دیگر بعد دینی و مذهبی آن است که شهید باید خدا را هم در نظر بگیرد و رابطه‌ای بین خود و خدای خود به وجود آورد چراکه او می‌خواهد عاشقانه شهید شود مانند حاج قاسم سلیمانی که شهادت را از خداوند التماس می‌کرد و خودش را برای شهادت آماده کرده بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: رابطه شهید با خداوند بعد دیگری است که نظر می‌کند به وجه‌الله و همه گناهانش بخشیده می‌شود و خداوند از تمام حق خودش در برابر او می‌گذرد.

وی بیان کرد: بعد دیگر شهادت وجه ملی و استراتژیک است که آن‌ها در کشور نقش خوبی دارند و دیگر کشورها هم به این ارزش احترام می‌گذارند بنابراین در بعد ملی شهدای ما قهرمانان ملی ما هستند که مهم است ملت در همه ابعاد به آن افتخار کنند و هر مسئول خارجی که می‌آید باید به شهدای ما احترام بگذارد چراکه احترام به ارزش های کشور است.

سردار جلالی گفت: شهدا نور و شان جامعه هستند، می‌سوزند تا به دیگران نورانیت بدهند، شهید یک قهرمان ملی است و ما شهدایمان اعتبار خدایی دارند چرا که جایگاه شهید جایگاه بسیار مهمی هست و باید همه ملت و خارجی‌ها به آن احترام بگذارند که احترام به شهادت احترام به اسلام است چرا که چارچوب‌هایی است که اسلام چیده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مفهوم شهادت تقابل با دشمن است و ایران نیز دشمنی دارد به نام آمریکا و در چارچوب کشور با دشمن مبارزه می‌کند که با ادامه دادن راه شهدا میسرتر است یعنی مبارزه‌ای که شهدا با دشمن داشتند را ادامه دهیم.

وی عنوان کرد: داعش به لحاظ عقیدتی دارای تفکر تکفیری و افراطی بود که به عنوان یک فرقه در اسلام وارد شد که ویژگی آن مبارزه با شیعه بود اما چون قلب تپنده اسلام انقلاب بود یک جریان مقابله با آنان شکل گرفت تا با آنان مبارزه کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروزه قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران قادر است پاسخ تهدیدات نظامی ‌را بدهد چرا که در حمله موشکی به عین‌الاسد همه دنیا با چشم خود دیدند و تحسین کردند ‌که این قدرت از ظرفیت جوانان حزب‌اللهی و فعالان ما در بخش دفاعی نشأت می‌گیرد.

کد خبر 1349960

برچسب‌ها