ایا نتانیاهو و بن سلمان در قاهره با هم ملاقات می کنند؟

ایسنا نوشت: یک رسانه‌ عبری زبان از تماس‌های محرمانه جهت آماده سازی مقدمات دیدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ولیعهد عربستان در قاهره پرده برداشتند.

 روزنامه عبری زبان اسرائیل الیوم، با انتشار خبری در وبسایت خود، به نقل از یک منبع دیپلماتیک عربی که آن را "بلند پایه" خوانده، نوشت: تماس‌های محرمانه زیادی میان مقامات واشنگتن،‌ اسرائیل، مصر و عربستان جهت آماده سازی مقدمات دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان طی چند هفته آتی در قاهره در حال انجام است.

طبق گزارش این روزنامه، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از چند ماه گذشته تاکنون درحال تماس با طرف‌های مختلف برای انجام این دیدار است و ممکن است که نشست نتانیاهو و بن سلمان پیش از انتخابات کنست اسرائیل انجام شود.

منبع مذکور اعلام کرد: نمایندگان امارات، سودان، بحرین، و عمان هم در این نشست مشارکت خواهند کرد.

اسرائیل الیوم در ادامه نوشت، اردن نیز به حضور در نشست نتانیاهو با بن سلمان دعوت شده است اما عبدالله دوم، پادشاه این کشور تا بدین لحظه تأیید نکرده است که در این نشست مشارکت خواهد کرد، چراکه وی خواستار حضور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست مذکور است.

این منبع در ادامه افزود: پادشاه اردن در این باره با مقامات فلسطین در حال تماس بوده و اسرائیل موافقت اولیه خود برای حضور عباس در این نشست را اعلام کرده است.

این رسانه عبری زبان در ادامه به نقل از یک مقام ارشد فلسطینی که نام وی را فاش نکرد، اعلام کرد که "رهبری فلسطین قطعی روابط با واشنگتن و معلق کردن تماس‌های سیاسی با اسرائیل را بررسی می‌کند."

312 310

کد خبر 1349971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =