جزئیات دستگیری دزد طلاهای زنان میانسال

مهر نوشت: رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر، از دستگیری خیر فریبکاری که از ۳۰ زن میانسال طلا سرقت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ حسین شمسایی فر، اظهار کرد: چندی قبل زن میانسالی با حضور در کلانتری ۱۶۱ ابوذر از سرقت طلاهایش از سوی مرد فریبکار خبر داد و تیمی از مأموران تجسس کلانتری برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند.

وی افزود: مأموران در تحقیقات از زن میانسال پی بردند که مرد جوانی سوار بر خودرو به سراغ زنان میانسال و محجبه رفته و با نشان دادن چند لباس نو داخل یک کیسه و یک دسته تراول چک ۵۰ هزار تومانی ادعا می کرده که حاجتش ادا شده و نذری که کرده را می‌خواهد به چند مستحق بدهد و با چرب زبانی و اینکه این زنان افراد نیازمندی را می‌شناسند تصمیم به دادن لباس‌ها و پول به زنان می‌کند.

این مقام پلیسی ادامه داد: تیم پلیسی در ادامه پی برد که مرد فریبکار در آخرین لحظه به بهانه اینکه یک انگشتر طلا برای همسرش خریده و بعد از آن متوجه شده که انگشتر بدل است و از طعمه‌هایش که انگشتر طلا در دست داشتند می‌گوید می‌خواهد کد داخل انگشتر آنها را بررسی کند که دیگر سرش کلاه نرود و زنان میانسال که به رفتار این خیر فریبکار اعتماد کرده بودند انگشترشان را در اختیار مرد جوان که داخل خودرو بوده می‌دهند و این مرد بعد از دیدن انگشتر، انگشتر را داخل کیسه لباس‌ها انداخته و کیسه را تحویل زنان می‌دهد.

رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر عنوان داشت: در بررسی‌ها مشخص شد مرد فریبکار پایین کیسه لباس‌ها را از قبل سوراخ کرده و زمانیکه انگشتر را داخل کیسه می‌اندازد، انگشتر به کف خودرویش افتاد و زنان با اطمینان بر اینکه انگشتر داخل کیسه لباس‌ها است وقتی به خانه می‌روند متوجه به سرقت رفتن طلاهایشان می‌شوند.

سرهنگ شمسایی فر گفت: مأموران در این مرحله به محل سرقت طلا زن میانسال رفته و در تحقیقات میدانی شماره پلاک خودروی این مرد را به دست آوردند و وقتی به سراغ صاحب خودرو رفتند مشخص شد که وی خودرویش را به مرد دیگری فروخته و وکالت کاری برای تعویض پلاک خودرویش را به وی داده است.

وی اظهار داشت: مأموران با توجه به اینکه متهم برای تعویض پلاک به مرکز تعویض پلاک خودرو می‌رود چند روزی در این مرکز به کمین نشستند تا اینکه متهم سوار بر خودرویش برای تعویض پلاک وارد پارکینگ توسط مأموران شد دستگیر شد.

کلانتر محله ۱۶۱ ابوذر افزود: متهم پس از دستگیری ادعا کرد که در کار خرید و فروش خودرو فعالیت دارد و در مدت زمانی که برای تعویض پلاک خودروها از فروشندگان وکالت داشته به سراغ سوژه‌هایش رفته با نقش پردازی اقدام به سرقت انگشترهای طلا کرده و پس از تعویض پلاک سرنخ پلیسی را از بین برده است.

سرهنگ شمسایی فر در خصوص اعترافات این سارق که از ۳۰ زن میانسال سرقت طلا انجام داده، عنوان کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شده است و تحقیقات تکمیلی برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

۴۷۲۳۲
کد خبر 1350067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =