اداره دولتی برای ممیزی مدیریت سبز اعلام آمادگی کرده‌اند

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از اعلام آمادگی ١۶ اداره دولتی برای اجرای برنامه مدیریت سبز با رویکرد استفاده صحیح از منابع پایه و حفظ آن برای نسل های آینده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، حبیبه هراتی گفت: در راستای اجرای برنامه مدیریت سبز به عنوان ابزار قدرتمند اجرایی ماده ۱۹۰ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و آئین نامه اجرایی مصوب هیات محترم وزیران که یکی از وظایف، ماموریت‌ها و مسئولیت‌های اصلی مدیریتی هر سازمان تلقی می‌شود. پس از هماهنگی با سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان دستگاه ناظر و تدوین گر شیوه‌نامه،   آموزش های لازم توسط سازمان مدیریت پسماند ارائه و نحوه عملیاتی شدن طرح مدیریت سبز در دستگاه های دولتی پیگیری می‌شود.

او افزود: این دستورالعمل با رویکرد استفاده صحیح از منابع پایه محیط زیست و حفظ آن برای نسل های آینده تهیه شده است و اجرایی شدن آن می‌تواند مارا در دستیابی به اهداف توسعه پایدار و تحقق عدالت بین نسلی یاری کند بر این اساس دستگاه های اجرایی مجازند که یک درصد از اعتبارات مندرج در قانون بودجه سالیانه را به منظور استقرار مدیریت سبز و اعمال سیاست‌های مصرف بهینه منابع پایه و حفظ محیط زیست صرف نمایند.

هراتی در آخر خاطر نشان کرد: در حال حاضر ١۶ اداره دولتی برای ممیزی اعلام آمادگی کرده‌اند و روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود و ما امیدواریم با عنایت خداوند متعال، تلاش های بی وقفه همکاران عزیز و همکاری‌های ارگان‌ها و سازمان های دولتی و خصوصی بتوانیم حداکثر استفاده بهینه از منابع طبیعی و پایه را داشته باشیم.

46

کد خبر 1350455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =