دزد عاشق پیشه به قطع دست محکوم شد/ همدستش به آلمان فرار کرد

خراسان نوشت:با تایید حکم قطع دست دزد عاشق پیشه در دیوان عالی کشور، همدست فراری وی بار دیگر محاکمه شد. این متهم به آلمان گریخته است و وکیل او در جلسه دادگاه به تشریح انگیزه سرقت‌ها پرداخت.

رسیدگی به این پرونده به دنبال افزایش سرقت های مشابه از خانه هایی در منطقه پاسداران و سیدخندان در دستور کار پلیس قرار گرفت و سرانجام ماموران به ردیابی دزدان شبرو پرداختند. بررسی ها نشان می داد دزدان از خرداد تا مهر سال 94 در غیاب صاحب خانه ها ، با شکستن در یا از راه بالکن وارد خانه ها می شدند و پول و طلاهای صاحب خانه را سرقت می کردند.

شباهت 16 فقره از سرقت ها موجب شد تا پلیس دریابد دزدی های شبانه از سوی اعضای یک باند صورت می گیرد. بدین ترتیب پلیس به بررسی فهرست دزدان سابقه دار پرداخت و یک مجرم بد سابقه به نام شاهین را بازداشت کرد. این دزد سابقه دار به هشت بار سرقت شبانه با همدستی یکی از دوستانش به نام رضا اعتراف کرد . رضا نیز بازداشت شد و 16 بار سرقت مشابه را گردن گرفت. متهمان در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و رضا به قطع دست و شاهین به زندان محکوم شد اما با اعتراض متهمان به حکم صادر شده پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت. در حالی که حکم قطع دست رضا مهر تایید خورده و قطعی شده بود حکم زندان شاهین شکست و وی این بار در شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد. در این میان رضا بدون سپردن وثیقه آزاد شد و به زندان بازنگشت. با اعتراض شاکی ها به فرار این متهم ،پرونده این بار برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا متهم فراری غیابی محاکمه شود.

در دادگاه
در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز برگزار شد، وکیل شاهین روبه روی قضات ایستاد و در تشریح رفاقت موکلش و همدست وی گفت: موکلم از سال ها قبل با رضا که حالا حکم قطع دستش تایید شده دوست بود. رضا به خواهر شاهین که فلج است علاقه مند شده بود و آن ها برای تامین هزینه های درمان دختر بیمار دست به سرقت‌های شبانه زده بودند.حتی خواهر شاهین چندبار تحت عمل جراحی قرار گرفت و به بهبودی نسبی رسید.

وی ادامه داد: موکلم که حالا فراری است به کشور آلمان گریخته است و خانواده اش نیز از او خبری ندارند. موکلم قبلا تحت فشار روانی در پلیس آگاهی، به شرکت در هشت سرقت اعتراف کرده بود و بی گناه است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا برای متهم فراری حکم صادر کنند.

23302
کد خبر 1350556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =