اقدامی ابتکاری برای رفاه نویسندگان اسکاتلندی

ایبنا نوشت: اتحادیه ناشران اسکاتلند در جریان اجرای پروژه‌ای چند ساله اقدام به تاسیس صندوقی برای رفاه حال نویسندگان کرده است.

اتحادیه ناشران اسکاتلند در جریان اجرای پروژه‌ای چند ساله اقدام به تاسیس صندوقی برای رفاه حال نویسندگان کرده است که در مرحله اول شامل حال نویسندگانی می‌شود که در این کشور زندگی می‌کنند. این صندوق با عنوان صندوق بین‌المللی سفر نویسندگان انگلیسی زبان راه‌اندازی شده است و هدفش تامین مالی سفرهای ادبی نویسندگان به منظور شرکت در فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های کتاب در سراسر جهان است.
 
اتحادیه ناشران اسکاتلند سال گذشته در چهل و پنجمین سالگرد تاسیس خود در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اجرای این برنامه‌ را اعلام کرده بود. به گفته این سازمان تازه تاسیس که مرکز اصلی آن در ادینبورگ قرار دارد در مرحله اول ۱۸ نفر از نویسندگان کمک‌های مالی برای سفرهای ادبی خود دریافت خواهند کرد.
 
صندوق بین‌المللی سفرهای نویسندگان اسکاتلند در اصل توسط سه شرکت تجاری با همکاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب ادینبورگ تاسیس شده است و گفته می‌شود قرار است به نویسندگان کشورهای دیگر هم کمک کند. از اهداف اصلی این صندوق حمایت مالی از نویسندگانی است که به کشورهای مختلف برای حضور در جشنواره‌های ادبی دعوت می‌شوند.
 
۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1350620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =