ستاره هایی که می‌سوزند

سعید علی حسینی از روز گذشته به عنوان مربی تیم‌های پایه وزنه‌برداری فعالیت‌اش را آغاز کرد.

انتخاب سعید علی حسینی به عنوان مربی تیم های ملی نوجوانان و جوانان.از یک زاویه که نگاه کنیم اتفاق خوبی است، یعنی به کار گیری قهرمانان در پست هایی که کسی غیر از آنها شایسته اش نیست.اما از دیشب که این خبر رسانه ای شده چند سوال ذهنم را به شدت درگیر کرده است.
سعید علی حسینی برای همه ما قابل احترام است. وزنه برداری بدون حاشیه که همیشه سعی کرده کسی از او نرنجد. با این حال سوالم از مسئولان فدراسیون این است که بر اساس چه متر و معیاری به گزینه سعید علی حسینی رسیدید؟ او که تا همین سه ماه پیش خودش مدعی حضور در المپیک بود بر اساس کدام تجربه مربیگری به عنوان مربی تیم ملی نوجوانان و جوانان انتخاب شده است؟ یک جای کار می لنگد. برای سعید هم خوشحالم و هم ناراحت. او از دوستان خوبم است و خوشحالم به دلیل اینکه شاید مربیگری در حرفه ای که سال ها برایش تلاش کرده کمترین حق‌اش باشد و ناراحتم از اینکه ممکن است بازیچه شود. بازیچه شود و خودش را همین ابتدای راه بسوزاند. مگر کم ضربه خورده بود از آن همه ماجرایی که برایش درست کردند؟
سعید مربی تیمی شده که سرمربی ندارد! مروری بر اتفاقات اخیر نشان می دهد هر کجا که پستی خالی مانده و نفری برای آن پست نبوده محسن بیرانوند با حفظ سمت عهده دار آن شده است. شکی وجود ندارد که این بار هم در راس بیرانوند یا کاظمی نژاد قرار دارند و سعید علی حسینی در پس همه تصمیماتی که می گیرد باید در نهایت با یکی از این دو نفر مشورت کند.
برای سعید نگرانم،چرا که بلایی که سر وحید ربیعی آمد را احتمالا ندیده است. نگرانم به این دلیل که اگر در این آزمون شکست بخورد ممکن است تا سال ها سال بعد دیگر سراغ مربیگری نیاید. داشتن اعتماد به مجموعه ای که با آن کار می کنی یکی از اولین شروط است. سعید جان از خودت می پرسم تا چه اندازه تضمین می کنی که برند "سعید علی حسینی"تخریب نشود  و کفه ترازوی این انتخاب به نفع فدراسیون  و یک سری از افراد، سنگینی نکند؟
شخصا چندان به این انتخاب خوشبین نیستم و معتقدم به زودی پایان همکاری سعید علی حسینی و فدراسیون اعلام می شود.آن هم بدون هیچ دلیل روشنی!
راستی یک سوال از فدراسیون وزنه برداری. چرا اخیرا تصمیماتی که گرفته می شود در خفا است و سعی بر این است تا پنهان کاری های زیادی انجام شود؟ اتفاقی افتاده که کسی از آن بی خبر است؟ البته این حق طبیعی شماست که برای فرار از حاشیه ها خیلی از مسائل را پنهان نگه دارید اما دست گذاشتن روی ستاره ها و به بازی گرفتن آنها از نظر من سناریویی است که نمی شود پنهانش کرد. در بالا نوشتم،سعید علی حسینی به زودی با فدراسیون قطع همکاری می کند و نوبت یک ستاره دیگر می شود تا خودش را بسوزاند. امیدوارم که من اشتباه کرده باشم و سعید در پستی که گرفته با تجربه شود، همکاری اش با فدراسیون ادامه داشته باشد و وزنه برداری ایران همیشه موفق باشد.

251 251

کد خبر 1350676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  1 0
  دقیقا همینطوره که گفتی، بیرانوند و کاظمی شدن تصمیم گیر و مرادی هم چشم و گوشش رو کامل سپرده دست این دوتا و اینا دارن هر بلایی میخان سر تیمها میارن! بیرانوند عاشق شهرت و کاظمی نژاد هم عاشق قدرت!
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  1 0
  این دو نفر به تمام معنی کلمه فرصت طلب!، پدر برخواه رو هم درآوردن، نمیدونم اون چرا مونده با این اوصاف!