پرداخت ۷ هزارو ۳۲ میلیارد ریال تسهیلات در بانک کشاورزی استان البرز

مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز گفت :از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۶۲۲ فقره تسهیلات کشاورزی به میزان ۷هزارو ۳۲ میلیارد ریال به متقاضیان در البرز پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴درصد رشد داشته است .

به گزارش خبرآنلاین استان البرز ایرج یوسفی  در نشست خبری افزود در سالجاری تعداد ۲۶۱ فقره تسهیلات در زمینه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و نهاد های حمایتی به مبلغ ۷۳۱ میلیارد ریال توسط این بانک پرداخت شده است . 
      
وی در ادامه اظهار داشت به منظور افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان از ابتدای سال تا کنون۳۵  فقره تسهیلات به مبلغ  ۶۷ میلیارد ریال با نرخ ۱۵درصد پرداخت شده است.

مدیر ستادی بانک کشاورزی استان البرز  افزود: مبلغ ۳۵۸ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج   به ۱۱۵۸ نفر از زوج های جوان استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تبصره ۱۶ خود اشتغال زایی در استان گفت: امسال ۲۰۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)پرداخت شده است.

مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی استان البرز با اشاره به طرح تمدید بدهی و امهال تسهیلات تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون براساس مفاد بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ (بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال) ۶۱ نفر به مبلغ ۱۴ میلیارد ریال از این مصوبه استفاده کردند.

وی با اشاره به  بند «خ» ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور عنوان کرد: در این خصوص ۱۸۱ نفر از این مصوبه استفاده کردند و بیش از ۱۰۲ میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال از بخشودگی سود تخصیصی بهره مند شدند .

وی در ادامه اظهار داشت  در راستای ایجاد اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی از محل بند الف تبصره ۱۸ مبلغ ۶۷۳ میلیارد ریال بابت احداث ۱۳طرح جدید تولید محصولات کشاورزی و گلخانه ای اختصاص یافت .
وی افزود در راستای سیاستهای رونق تولید از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی مبلغ ۱۰۰۱میلیارد ریال اعتبار به تعداد ۱۰۱نفر از فعالان و تولید کنندگان زیر بخش کشاورزی پرداخت شده است .
مدیر شعب استان البرز افزود :در خصوص وصول مطالبات در طول سالجاری رقمی بالغ بر ۶هزارو ۱۴۹ میلیارد ریال وصول مطالبات صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۳۲ درصدی برخوردار می باشد. وی در ادامه افزود مطالبات غیر جاری بانک کشاورزی البرز به مبلغ ۱۰۸۳ میلیارد ریال می باشد که مانده این مطالبات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش داشته است .
وی افزود : با توجه به موارد اشاره شده ریسک اعتباری استان در مقطع زمانی پایان دی ماه سالجاری به ۱۰/۸۱ درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۲۳ درصد کاهش داشته است .
وی اظهار داشت در جهت بکارگیری روشهای نوین تضمین تعهدات فعالان بخش کشاورزی تا کنون تعداد ۲۶۸ فقره ضمانت نامه به مبلغ ۱۴۹ میلیارد ریال صادر شده که رشدی معادل ۵۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد .
مدیر شعب بانک کشاورزی البرز افزود: در راستای فروش املاک تملیکی از ابتدای سال تا کنون تعداد ۱۶ فقره ملک به ارزش ۸۸میلیارد و ۷۲۹ میلیون ریال واگذار شده است که نشانگر تحقق ۸۷درصد برنامه ابلاغی می باشد.
یوسفی  با اشاره به بیمه محصولات کشاورزی استان یادآور شد: در سالجاری شعب بانک کشاورزی استان البرز ۵۴میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده تحت پوشش بیمه کشاورزی ، پرداخت کرده و  از مجموع غرامتهای پرداخت شده به کشاورزان و دامداران مبلغ ۳۲میلیارد ریال غرامت در بخش دام ، مبلغ ۱ میلیارد ریال غرامت در بخش طیور ، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات باغی و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات زراعی بوده است.ضمنا" ازابتدای سال زراعی ۹۹-۹۸ تاپایان دی ماه سال جاری تعداد ۲۲۹۴ بیمه نامه توسط نمایندگی های بیمه کشاورزی استان البرز  صادر شده که بیمه نامه های صادر شده شامل ۴۴۰۰۰راس انواع دام ، ۳میلیون و ۳۰۰قطعه طیور ،۹۳۰هکتار انواع محصولات باغی و ۱۳هزارو ۷۷۲ هکتار محصولات زراعی که  تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفت . 
وی افزود درآمد حاصل از فروش بیمه نامه ها از ابتدای سال تا کنون معادل ۷۶ میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال می باشد .
مدیر شعب استان البرز افزود :در راستای تامین مالی بخش کشاورزی استان از ابتدای سال تا کنون مانده سپرده های مردمی به مبلغ ۲۰۵۹۷ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با سال قبل ۲۹۰۰میلیارد ریال افزایش داشته که رشد ۱۶/۳۹درصدی را نشان می دهد .  
مدیر شعب استان البرز اظهار داشت با توجه به اینکه یکی از رسالت های این سازمان جمع آوری منابع مردمی و سرمایه گذاری آن در بخش کشاورزی در قالب اعطای تسهیلات به فعالان و تولید کنندگان بخش کشاورزی است، در حال حاضر نسبت منابع به مصارف استان معادل ۱/۸۴ می باشد .
وی افزود : شعب سودآور استان از تعداد ۱۵شعبه در پایان سال قبل به تعداد ۲۳شعبه در پایان دیماه سالجاری تغییر یافت که نتیجه بهبود ترکیب سپرده های ارزان قیمت و گران قیمت بوده  و همچنین حاکی از مدیریت هزینه ها می باشد .
مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز در پایان اشاره نمود :بانک کشاورزی به عنوان تامین کننده مالی بخش کشاورزی به دنبال اجرای طرح های زیربنایی و توسعه پایدار و رونق تولید می باشد و با استفاده از پتانسیل استان البرز  توسعه صنایع تبدیلی غذایی ، گلخانه ها ، مکانیزاسیون ، گیاهان دارویی و شیلات از اولویت های ما خواهد بود .

۴۶

کد خبر 1350755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =