برق رسانی به ۵ روستای بدون برق پلدخترلرستان

آیین برق رسانی به پنج روستای منطقه تخت چان با حضور سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان، سرهنگ کریمی فرمانده سپاه شهرستان پلدختر، مهندس فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان و جمعی از مسئولین شهرستان پلدختر برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان گفت: یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه ویژه به مناطق محروم بوده که شرکت توزیع برق استان لرستان سعی کرده در راستای این هدف در  حیطه کاری  شرکت  نهایت تلاش خود را به کار ببندد و برقرسانی به روستاهای دور افتاده و محروم مصداق بارز آن است.

«فریدون خودنیا» افزود: جهت محرومیت زدایی از اقشار روستایی و برقراری عدالت اجتماعی و همچنین ایجاد زمینه های لازم برای توسعه اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی درروستاها و جلوگیری از مهاجرت روستا نشینان به شهرها، عملیات برقدار کردن روستاها با جدیت دنبال می شود و در تلاش هستیم تا انرژی الکتریکی مورد نیاز در دسترس شمار بیشتری از ساکنان روستاهای استان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: صدرصد خانوارهای بالای ده خانوار در  استان از نعمت برق برخوردار هستند، همچنین ۷۰ درصد روستاهای بالای ۵ خانوار نیز برقدار هستند که با موافقت نامه ای که با توانیر بسته شده ۲۰ درصد بودجه برای این امر اختصاص یافته که بر  اساس آن ۲۹ روستا درسال جاری این برنامه دیده شده اند که با تحقق آن تا پایان سال ۱۳۹۹ کلیه روستاهای ۵تا ۱۰خانوار برقدار می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان بیان کرد: در سیل فروردین۹۸ و خسارات زیادی به شبکه های توزیع برق وارد شد، خوشبختانه با تلاش جهادی نیروهای شرکت علاوه بر تأمین برق پایدار مناطق سیل زده در شهرستان پلدختر توانستیم اقدامات دیگر از جمله برقرسانی به روستاهای بدون برق این شهرستان  را بی وقفه پیش ببریم.

خودنیا افزود:  برقرسانی به روستاهای بدون برق  استان از جمله مواردی است که علاوه بر صعب العبور بودن این مناطق، سیل فروردین ماه۹۸ برقرسانی را دوچندان سخت کرد که با تلاش مضاعف پرسنل سخت کوش شرکت برق این مهم در  پنج روستای فوق انجام و در دیگرروستاههای بدون برق با سرعت خوبی در حال اجرا است.

مدیریت برق شهرستان پلدختربا اشاره به حادثه سیل۹۸ در این شهرستان که خسارات بسیار سنگینی به شبکه برق شهرستان پلدختر وارد و باعث قطع شدن برق بسیاری از مناطق این شهرستان شد، اظهار کرد:  خوشبختانه با حمایت های مدیرعامل و پرسنل شرکت توانستیم در سریع ترین زمان ممکن اقدام به احداث، اصلاح و بازسازی شبکه های آسیب دیده ناشی از سیل نماییم.

«محمد طاهر متش پور» اظهار کرد: برق رسانی به  پنج روستای منطقه تخت چان که با احداث ۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و نصب ۵ پست هوایی صورت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه در برداشته است.

وی افزود: این منطقه از مناطق صعب و العبور است  که با انجام این پروژه بیش از ۷۰ خانوار ساکن این منطقه از نعمت برق برخوردار شدند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1350975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =