جهانگیری: نظام متعلق به همه است و هیچکس نباید جای را بر دیگری تنگ کند /وزیر اطلاعات: آمریکا جرأت نکرد پاسخ حمله به عین الاسد را بدهد

مهر نوشت:معاون اول رئیس جمهور گفت: آرمان‌های جمهوری اسلامی بر اساس معارف دینی و اسلامی و برای جلوگیری از تبعیض و نابرابری تدوین شده است.

اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان آزادی شهر زاهدان، اظهار کرد: همه ارکان جمهوری اسلامی باید به عزت، وحدت و تقریب بیندیشیند زیرا وحدت و تقریب داروی مزمن مشکلات بشری است که از خشونت و افراطی گری جلوگیری می‌کند.

وی افزود: کشور ما در شرایط ویژه ای قرار دارد و آمریکا و اسرائیل برای منطقه ما خواب‌هایی دیده‌اند اما نقشه‌های مختلف آنها یکی بعد از دیگری با شکست مواجه می‌شود و به همین دلیل است که از انواع خباثت‌ها بر علیه ملت ایران استفاده می‌کنند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: وقتی آمریکایی‌ها در جنگ اقتصادی نتوانستند کاری کنند استراتژی را عوض کردند و سردار سلیمانی را از ما گرفتند و حرکت جدیدی آغاز کردند که لازم است در مقابل این حرکت‌ها، هوشیار باشیم تا پیروز میدان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران مصمم است که انتقام سردار دل‌ها را از دشمن بگیرد، ادامه داد: امروز در چهلمین روز حیات بهشتی حاج قاسم سلیمانی سرباز فروتن ملت و ولایت، رفیق شفیق و دوست روزهای سخت ملت ایران قرار داریم که با بودن و رفتنش دل‌ها را متوجه خود کرد و اکنون شیوه او ملاک و الگو ملت ایران است.

جهانگیری با تاکید بر اینکه انقلاب چتری است بر سر همه و هیچکس حق ندارد جای را بر دیگری تنگ کند، افزود: این نظام و انقلاب متعلق به همه شما است و فراموش نکنید، این انقلاب مهمترین انقلابی بود که سرنوشت ما و اداره کشور را به دست خود ما رقم زد.

وی تصریح کرد: همزمان با پیروزی انقلاب این اندیشه به وجود آمد که مردم به انقلاب و رهبری علاقمند هستند و تصمیم ایشان تصمیم مردم است و امام می‌توانست به تنهایی برای کشور تصمیم بگیرد اما امام این موضوع را قبول نکرد و همه پرسی انجام شد و بعد از ۵۰ روز نوع حکومت به دست مردم تعیین شد و بعد از یکسال هم قانون اساسی توسط خبرگان ملت تدوین شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مهمترین شعار انقلاب قانون منداری است، ادامه داد: قانونمداری و ولایتمداری در این جمعیت ده هزار نفری که در راهپیمایی حضور دارند، موج می‌زند.

وی تصریح کرد: توسعه امری درون زا است و پیشرفت کشور از درون امکان پذیر است و پیشرفت اقتصادی از همه آنها مهمتر است.

جهانگیری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مسائل انقلاب ما وحدت و تقریب است که مبتنی بر ارزش‌های والای دینی و اسلامی است، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب از تقریب به عنوان یک اصل اساسی یاد می‌کنند پس باید به روش و منش ایشان بر گردیم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در دوران سخت مبارزه در سیستان و بلوچستان تبعید بودند و مردم این استان را به خوبی می‌شناسند، افزود: سیستان و بلوچستان یکی از راهبردی‌ترین استان‌های کشور است و دارای ظرفیت‌های کم‌نظیر مانند نیروی تحصیل کرده و نخبه است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌های انقلاب اسلامی تصریح کرد: با افتخار می گویم اگر دشمنی آمریکایی‌ها و تحریم‌ها نبود امروز یکی از کشورهای توسعه یافته جهان بودیم اما باز هم در علم، زیر ساخت‌ها، سلامت و صنعت پیشرفتهای خوبی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در سیلی که در جنوب سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد رهبر معظم انقلاب همه را جهت دادند، تصریح کرد: دولت و نظام تا جبران خسارات سیل در کنار مردم این استان است.

معاون اول رئیس جمهور با دعوت از مردم برای حضور در انتخابات بیان کرد: همه ما باید در انتخابات شرکت کنیم و حضوری فعال داشته باشیم تا دشمنان همانند گذشته نا امید و شکست خورده میدان باشند.

وزیر اطلاعات: انقلاب در موضع اقتدار بیشتر قرار گرفته است

حجت الاسلام سید محمد علوی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن مرکز لرستان با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن را به محضر امام عصر، رهبر عزیز و شما مردم شهید پرور تبریک می گویم، اظهار داشت: امسال در شرایطی جشن پیروزی را می‌گیریم که در گلزار شهدای ما لاله‌ای برافراشته خودنمایی می‌کند و آن هم شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه چهل و یک سال از انقلاب اسلامی ما گذشت و در این مدت دشمنان هر سال به خود وعده می‌دادند که انقلاب جشن‌های پیروزی سالگرد خود را نخواهد دید اما هر سال این جشن‌ها با شکوه برگزار شد، افزود: حمایت خداوند متعال، حضور مردم و وجود رهبری رمز ماندگار انقلاب بوده است.

حجت الاسلام علوی با تاکید بر اینکه امام راحل دو بار دست به قیام و حرکت زد و هر دو بار کسی امید نداشت مبارزه فراگیر شود، گفت: در سال ۴۲ که امام پرچم مبارزه را بلند کرد، شرایط داخلی و خارجی برای مبارزه فراهم نبود، مرحوم آیت الله بروجردی در سال ۴۱ از دنیا رفت و جای یک رهبر واحد در ایران خالی شد، امام راحل در این شرایط پرچم مبارزه را بلند کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مردم با شهادت خود حماسه ۱۵ خرداد را رقم زدند، بیان داشت: امام راحل اول هیمنه دشمن خارجی و پشتوانه‌های خارجی پهلوی را شکستند.

حجت الاسلام علوی با تاکید بر اینکه امام با بیانات خود پشتوانه‌های خارجی را در هم شکست، ادامه داد: امام در مبارزات خطاب را متوجه خود شاه کردند و فرمودند آقای شاه کاری نکن دستور بدهم تو را مانند پدرت بگیرند و از مملکت بیرون کنند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه امسال در حالی انقلاب را جشن می‌گیریم که با هدایت‌های رهبری انقلاب اسلامی در موضع اقتدار بیش‌تر قرار گرفته و محور مقاومت حماسه‌ها می‌آفریند، افزود: ترامپ بداند هیچ نتیجه‌ای از معامله قرن و ترفندهای دیگرش به دست نمی‌آورد.

حجت الاسلام علوی، بیان داشت: دشمنان داخلی و خارجی سوریه ناکام شده‌اند، دشمن عرضه تجاوز به لبنان را از دست داده، مسلمانان در جای جای دنیا با اراده پوشیده از انقلاب با مشت‌های گره کرده حماسه می‌آفریند، امروز با هدایت‌های رهبر در اوج عزت و اقتدار هستیم.

وی با اشاره به اینکه یک مسئله را ممکن است ساده بگیریم، مسئله هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی‌ها جنبه خسارات مادی اش مهم است اما نفس اراده ایران بر زدن پایگاه آمریکا مهم‌تر است، تصریح کرد: ایران پایگاه آمریکا را هدف قرار داد و در طول زمان آمریکایی‌ها همیشه در تعرض ضربه آخر را می‌زدند و طرف مقابل را مجبور به خویشتن داری می‌کردند.

وزیر اطلاعات، تاکید کرد: این اولین بار است طرف دیگر ضربه آخر را می‌زند و آمریکا جرأت نکرد پاسخ بدهد، ایران هیمنه استکبار را در هم شکست، امروز ملت‌های دنیا به ایران با حرمت نگاه می‌کنند که ایران در برابر دشمن زانو نزد و تسلیم نشد، همچنان شعار می‌دهیم، می‌جنگیم می‌میریم ذلت نمی‌پذیریم.

2727

کد خبر 1351430

برچسب‌ها