مدیرکل آژانس سالگرد انقلاب را تبریک گفت

ایرنا نوشت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دوشنبه‌شب(۲۱بهمن‌ماه) با حضور در مراسم دیپلماتیک روز ملی کشورمان در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و سایر دیپلمات‌های سفارت کشورمان تبریک گفت.

«رافائل گروسی» قرار است در روزهای آینده درخصوص تعهدات پادمانی، فعالیت‌های هسته‌ای و گام‌های ایران در خصوص کاهش تعهداتش در برجام با صالحی جداگانه دیدار کند.  

صالحی که برای شرکت در سومین سمینار امنیت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اتریش به سر می‌برد به عنوان مهمان ویژه در مراسم دیشب سخنانی را درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل و یک سال گذشته بیان کرد.  

او انقلاب اسلامی را زائیده حس استقلال‌طلبی مردم ایران دانست و افزود: در این مدت با وجود تحریم‌ها و مشکلاتی که برای کشورمان وجود داشت، جمهوری اسلامی روز به روز در حال پیشرفت بوده است.  

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین با یادآوری ترور ناجوانمردانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، به نقش او در ریشه‌کن کردن داعش اشاره کرد و حضور میلیونی مردم در مراسم تشیع پیکر آن شهید را نشانه پیوند مردم و جمهوری اسلامی دانست.

صالحی افزود: این پیوند موجب از سر گذراندن مراحل سخت دوران تحریم  شده است.  

او همچنین ضمن تاریخی دانستن روابط دوستانه ایران و اتریش بر لزوم استفاده از امکانات بالقوه موجود برای گسترش روابط دو کشور تاکید کرد.

310311

کد خبر 1351434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =