جنتی: مردم به کسانی رأی دهند که طعم گرسنگی را چشیده باشند/کسانی که در مجلس فاسد شدند را کنار زدیم /عکسی از حضور احمدی نژاد در جمع راهپیمایان

ایسنا نوشت: دبیر شورای نگهبان در رابطه با انتخابات اظهار کرد: ما کار خود را کردیم و ای مردم عزیز شما هم کار خود را کنید.

آیت الله جنتی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: سلام بر همه مردم عزیز، من باید دست و پای این مردم را ببوسم که ۴۱ سال است عقب نشینی نمی‌کنند و مقاومت کردند و با قدرت‌ها جنگیده‌اند.

وی افزود: انقلاب از ایام خداست و تمام قدرت‌ها آمدند تا انقلاب مردمی ما را بشکنند اما آنها شکسته شدند و ما نشدیم و خدا یار و یاور ما بوده است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه امام را خدا یاری کرد، گفت: امت امام را خدا یاری کرد و وقتی خدا یاری کند هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را بشکند.

وی افزود: به کوری چشم دشمن ترامپ، آمریکا، انگلیس، آل سعود مردم ما چهل و یکمین سال پیروزی انقلابشان را جشن می‌گیرند.

جنتی با بیان اینکه ما ایستاده‌ایم و عقب نشینی نمی‌کنیم گفت: تحریم و جنگ علیه ما کردند و کشتند و هر شرارتی توانستند انجام دادند اما قدرت اسلام روز به روز بیشتر شد.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با ویژگی‌های حضور امسال نسبت به سال‌های گذشته گفت:  امسال شرارت و رذالت آمریکا بیشتر شده است و از طرف دیگر معامله قرن را مطرح کرده تو فلسطین‌ را نابود کند. همچنین روز به روز تحریم و تهدید می‌کند که مردم ما بترسند و عقب نشینی کنند.

وی افزود: بر فشارهای اقتصادی را هم افزوده اما مردم ما می‌گویند می‌میریم اما ذلت نمی‌پذیریم.

دبیر شورای نگهبان در رابطه با انتخابات اظهار کرد: ما کار خود را کردیم و ای مردم عزیز شما هم کار خود را کنید.

وی افزود: کسانی را انتخاب کنید که طعم گرسنگی را چشیده باشند و درد مردم را بدانند و به داد فقرا برسند. وقتی به مجلس می‌روند به فکر جیبشان نباشند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: کسانی که به فکر مردمشان و راستگو، راستگو و راستگو باشند را انتخاب کنید. اگر دیدید راست می‌گویند به آنها رای دهید و اگر  دیدید دروغ می‌گویند به آنها رای ندهید.

جنتی در ادامه در رابطه با موضوع رد صلاحیت‌ها و اعتراض برخی از گروه‌ها به آن گفت: کاری که کردیم در این مدت توانستیم ببینیم آن کسانی که قبلا در مجلس فاسد شده بودند کنارشان بزنیم و آنهایی که فاسد نشده بودند را نگه‌شان داریم. برای آینده هم هر کسی شکایت کرد به شکایتش رسیدگی کردیم و به آنها که رد شده بودند اعلام کردیم شکایتی دارید بکنید.

وی افزود: آمدند و نشستند و جواب حرف‌هایشان را شنیدند و دفاعیاتشان را کردند و رفتند.

دبیر شورای نگهبان در پایان خطاب به مردم تاکید کرد: ای  مردم به مردم راستگو، مومن و انقلابی رای دهید.

سخنرانی سعید جلیلی در مراسم راهپیمایی 

همچنین تسنیم نوشت: سعید جلیلی امروز در مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در جمع راهپیمایان ساروی در میدان امام خمینی (ره) ساری با اظهار سپاس از باریتعالی برای حضور در جمع مردم استان علوی تبار مازندران، اظهار داشت: یاد و خاطره آیت الله طبرسی امام جمعه فقید ساری را گرامی می‌داریم.

وی افزود: امروز در میان ۲۰۰کشور دنیا که خود را قدرت بزرگ می‌دانند توجه خود را متوجه ایران اسلامی کردند و این سئوال مهم است.

جلیلی با بیان اینکه در تاریخ ۱۰۰ سال گذشته که نگاه می‌کنیم می‌بینیم که قدرت‌های دنیا برای تامین منافع خود برای ملت‌ها تصمیم می‌گرفتند و در آن دوران در مورد ایران شاهنشاهی نیز تصمیم‌گیری کرده و شمال و جنوب ایران را برای ممالک استکباری تقسیم کردند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه قدرت‌های استکباری همواره علیه ملت ایران توطئه افکنی داشته و همچنان دارند، افزود: قدرت‌های دنیا در برهه کنونی نیز اینگونه تصمیم‌گیری کرده و می‌خواهند امتیازات و منافع ملی و بین‌المللی ایران را از مردم آن سلب کنند.

جلیلی با اشاره به اینکه استکبار جهانی و آمریکای خونخوار تمام تلاش خود را برای سلب آزادی ملت‌ها به‌کار گرفته و با کشتار مسلمانان بی‌دفاع دم از آزادی بیان می‌زنند، افزود: امروز ملت ایران در حالی جشن چهل و یکمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد که حضور و ضربه کوبنده متعددی را علیه استکبار جهانی با خلق حضور خود متجلی خواهد کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ملت ایران وارد گام دوم انقلاب شده است، افزود: ملت ایران الگو و الهام بخش برای کشورهای دنیا شده  و در برابر ظلم و زور استکبارگران ایستادگی می‌کند.

وی با بیان اینکه آمریکا با منطق استکباری خود یکطرفه مذاکره را لغو کرده و خوی استکباری خود را علیه ملت‌های آزاده تداوم بخشیده است، گفت: استکبار جهانی در برهه از گذشته عروسکی مثل صدام را جلوی ملت ایران انداخته که صرفا منحوس و منکوب شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه امروز عمیق‌ترین روابط بین ایران و عراق برقرار می‌شود و نتیجه آن حضور مردم ایران در اربعین بوده و مردم نجف نام امام راحل را در خیابان‌های خود با افتخار بیان می‌کنند، تصریح کرد: تلاش‌های رشادتمندانه شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم سبب شد تا خودکشی سیاسی ترامپ با تجدید میثاق ملت با مکتب سلیمانی متجلی شود.

جلیلی با اشاره به اینکه قدرت ملت ایران هر روز در منطقه بیشتر و بیشتر می‌شود و هر روز بر ذلت آمریکا و خوی استکباری‌اش در جهان افزوده می‌شود، افزود: اگر ملت ایران خرمشهر را آزاد کرده الگویی به‌دنبال آن ایجاد شد که جنوب لبنان آزاد شده است.

وی با بیان اینکه امروز هر جنگی که در کشورهای منطقه شکل می‌گیرد پیروز آن مقاومت بوده و حزب‌الله با الهام از انقلاب اسلامی این موفقیت‌ها را رقم زدند، تصریح کرد: ۲۲ بهمن یوم الله است و این شعار تنها نیست و دشمنان ما به خوبی متوجه می‌شوند.

جلیلی با اشاره به اینکه پیام ملت ایران پس از شهادت سردار سلیمانی این بوده که با قدرت پایگاه آمریکایی را در عین‌الاسد نابود کرده و این نشانه قدرت ملت ایران است گفت: آمریکایی‌ها اکنون به قدرت ملت ایران پی‌بردند و ملت ایران ۴۱ سال با تکیه بر وعده‌های الهی این قدرت را ایجاد کردند و تمام محاسبات استکباری برهم ریخته و قدرتی شکل گرفته که جوانان و آحاد مردم در پرتو این انقلاب، قدرتی را تولید که آمریکا و همه قدرت‌های شیطانی را به حیرت آورده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی که از روستای کوچکی به نام قنات ملک کرمان رشد یافته و بسیاری از سردمداران آمریکایی نام او را ژنرال سلیمانی نامیدند و لرزه بر اندامشان وارد شده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم و شهید سلیمانی‌ها با ایده و مکتب نبوی و علوی کاری کردند که ابرقدرت‌های استکباری در سوریه، لبنان و عراق زمین‌گیر شدند.

حضور احمدی‌نژاد در مراسم ۲۲ بهمن 

رئیس‌جمهور سابق  امروز در کنار آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرد.

2

2727

کد خبر 1351438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =