۱۶ هزار روستایی تحت پوشش صندوق بیمه روستاییان وام قرض الحسنه می‌گیرند/میزان بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان مشارکت اقتصادی استان بوشهر از ۴۰ به ۴۴ درصد رسیده و میزان بیکاری هم از ۱۰.۵ درصد به ۹.۴ رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین ازبوشهربه نقل از، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،  محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح طرح‌های دهه فجر در شهرستان عسلویه بیان کرد: در کنار تاسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه وجود چهره فقر و بیکاری پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به‌حق است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بعد از تامین حداقل‌های مورد نیاز مردم در این منطقه باید توانمندسازی آنان در دستور کار قرار گیرد و صنایع نفت و گاز به ویژه پتروشیمی جم که متعلق به وزارت تعاون است باید در راه اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در منطقه اقدام کنند.
شریعتمداری گفت: استخدام‌های خارج از فراخوان و استفاده از نیروهای غیربومی در فراخوان‌های استخدام ممنوع است و در این آگهی‌ها اولویت با نیروهای شایسته بومی خواهد بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین همچنین با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هر چه راهپیمایی ۲۲ بهمن باشکوه‌تر باشد دشمن از ضربه زدن به کشور بیشتر ناامید می‌شود.
شریعتمداری از شهید حاج قاسم سلیمانی هم یاد کرد و افزود: اخلاص در عمل مهم‌ترین ویژگی سردار سلیمانی بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد زیر پوشش بیمه روستاییان و عشایر خبر داد و عنوان کرد: صندوق بیمه روستاییان و عشایر کشور به ۱۶ هزار روستایی زیر پوشش سه میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌کند. ضمن اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را زیر پوشش صندوق توسعه بیمه روستاییان و عشایر قرار داده‌ایم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در شرایط سخت مالی کشور بیش از ۲۰ هزار طرح عمرانی با بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در شهرهای مختلف کشور در دهه فجر افتتاح می‌شود.

46

کد خبر 1351595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =