مشاهده یک گرگ در دانشگاه زنجان دانشجویان را به وحشت انداخت

ایرنا نوشت: طی روزهای اخیر، مشاهده گرگ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، ترس و وحشت دانشجویان را موجب شده است.

در روزهای اخیر همواره خبر وجود گرگ در نزدیک نقاط مختلف شهر زنجان نقل محافل شده و اداره کل محیط زیست استان زنجان نیز این موضوع را تایید کرده است.

یکی از دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: خبرهایی را مبنی بر ورود گرگ به حریم این دانشگاه شنیده بودم اما با چشم خود یک قلاده گرگ را از پشت شیشه در نزدیک درب ورودی دانشکده مشاهده کردم و بر خود لرزیدم.

وی افزود: بهتر است عوامل ذیربط نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری نشان دهند و قبل از وقوع هرگونه اتفاق تلخی، نسبت به دور کردن این جانور وحشی از حریم شهر اقدام کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: وجود گرگ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، مورد تایید بوده و به همین علت ماموران یگان حفاظت برای متواری کردن آنها اقدام لازم را انجام داده است.

اسماعیل قلی زاده با بیان اینکه چند روز قبل، یک قلاده گرگ در این دانشگاه مشاهده شده بود، افزود: با توجه به این موضوع، مجوز میرشکاری برای متواری ساختن این جانور وحشی داده شده است و ماموران یگان حفاظت نیز در طی شبانه روز به صورت گشت سیار به این منطقه سر می زنند.  

وی افزود: بارش برف و پوشیده شدن زمین های اطراف از برف و یخ، باعث شده است تعداد معدودی گرگ به منظور یافتن غذا وارد حریم شهر زنجان شوند.

قلی زاده افزود: دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با توجه به اینکه مشرف به کوه‌های گاوازنگ است و از سویی نیز فاقد حصار و دیوارکشی است بنابرین آمد و شد گرگ از این مسیر برای ورود به منطقه شهرک آزادگان و شهرک نصر به هیچ وجه دور از انتظار نیست.

وی، حضور گرگ در زمین های این دانشگاه را به صورت لحظه ای دانست و با بیان اینکه جانورانی چون روباه و شغال نیز در این محل مشاهده می شود، تصریح کرد: بهتر است دانشجویان از ترددهای شبانه دیر وقت اجتناب کرده و مراقبت بیشتری از خود داشته باشند و در صورت مشاهده گرگ بلافاصله موضوع را با انتظامات این دانشگاه در میان بگذارند.

قلی زاده افزود: خوشبختانه پسماندهای غذایی و زباله های این دانشگاه، مدیریت می شود که اگر غیر از این بود به حتم گونه های جانوری گوشتخوار در این محل اتراق می کردند.  

  ۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1351705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسین IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  1 0
  خوشبختانه پسماندهای غذایی و زباله های این دانشگاه، مدیریت می شود !!! مگه تو دانشگاهها با ده گرم برنج و یک بند انگشت کوبیده که به دانشجویان می دهند پسماند هم پیدا میشود؟
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  1 0
  صحبت از حصارکشیدن هم که نیست میگه تردد شبانه نداشته یاشن جالبه
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  0 0
  سهمیه ای بوده یا پولی یا رانتی!!!
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  1 0
  خوب شداوخ نشدی..
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  2 0
  سلام یادم است وقتی دانشگاه زنجان ارشد می خواندیم شب تا دیروقت آزمایشگاه کار می کردیم و ماشالله هنگام برگشت از آزمایشگاه به خوابگاه چون مسیر طولانی بود معمولا پیاده روی می کردیم وضعیت خانم ها هم بهتر از ما نبود آن زمان هم به علت دور بودن از شهر گاهی صدای گرگ زمستان ها می آمد ولی به حمدالله بدی اتفاقی نیافتاد. چیزی که جالب است ما از این لوس بازی ها نداشتیم گرگ است و ... و بچه های آن زمان هم واقعا به تحصیل علاقمند بودند ...
 • عباس IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  4 0
  سلام، گرگ از حیواناتی است که که تحت حفاظت سازمان محیط زیست وسازمانهای حامی حیات وحش می باشد.این حیوانات در زمستان بدلیل برف در یافتن غذا دچار مشکل می شوند وبرای یافتن غذا به حاشیه روستاها وشهرهامی آیند که لازم است سازمان محیط زیست وسازمانهای حامی حیات وحش در تهیه غذای این حیوانات وانتقال این غذا به محیط زیستشان تلاش نمایند تا از ورود آنها به شهرها وروستاها جلوگیری شود.
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  0 0
  گرگ تحت حفاظت قانون است اگر بهش اسیبی بزنید قطعا پیگیری می کنیم خوب حواستون را جمع کنید قانون مجازات سنگین برا حیوان ازاری در نظر گرفته خود ما هم پیگیری میکنیم
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
  0 0
  مثلا افتخار میکنه که حیوانات نمیتونن پسماندهای گوشتی اونها رو بخورن؟ اون گرگ بیچاره از گرسنگی اومده توی شهر.اگه بیرون شهر غذارسانی بشن اون حیوون گرسنه پیش انسانهای وحشی نمیاد