ظرفیت تولید ماهی در چهارمحال و بختیاری ۳۰ هزار تن است

ایرنا نوشت ، رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان چندین سال است رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام آبزی‌پروری، ظرفیت تولید ماهی سردابی این استان به ۳۰ هزار تن در سال می‌رسد.

ذبیح‌الله غریب  میزان تولید ماهی سردآبی استان را  ۲۴ هزار تن ماهی قزل‌آلا در سال عنوان کرد و گفت: این استان تولید بیش از ۱۵ درصد از ماهیان سردآبی کشور را به خود اختصاص داده است.
وی، از تقاضای دریافت تخصیص آب برای احداث و تکمیل مزارع پرورش ماهی سردآبی در نقاط مختلف استان از سوی تعداد زیادی از متقاضیان خبر داد و تصریح کرد: در صورتی که طرح‌های نیمه‌تمام این استان از جمله مجتمع پرورش ماهی ۴۵۰ تنی هلن شهرستان کیار فعال و راه‌اندازی شود، ظرفیت تولید این محصول در استان به ۳۰ هزار تن خواهد رسید.
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، سرانه مصرف ماهی در این استان را ۷ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: سرانه مصرف ماهی در کشور ۱۰ کیلوگرم و میانگین جهانی بالای ۲۰ کیلوگرم است.
غریب، از فعالیت بیش از ۴۰۰ مزرعه پرورش ماهی دارای پروانه بهره‌برداری در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۹۹ درصد مزارع در حوضه سرشاخه‌های کارون قرار دارد.
وی گفت: با برنامه‌ریزی‌ انجام شده سال آینده صادرات ماهیان سردآبی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و روسیه به بیش از ۵۰۰ تن خواهد رسید.
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود:با ارائه کد تاییدیه فنی بهداشتی دامپزشکی جهانی به ۲۰ واحد بهره‌بردار و تولیدکننده آبزی‌پرور، فرآیند صادرات محصول ماهی سردابی با کیفیت و مشتری‌پسند از این استان به خارج از کشور فراهم شد.
غریب، با اشاره به اشتغال ۲ هزار و ۵۰۰ نفری صنعت آبزی‌پروری در این استان، گفت: این استان ۱۰ سال متوالی رتبه نخست تولید ماهیان سردابی کشور را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری با قرار گرفتن در سرچشمه رودخانه‌های کارون ، زاینده رود و دز و داشتن حدود یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر ساحل رودخانه استعداد و ظرفیت مستعدی برای پرورش ماهی وآبزی پروری دارد

46

کد خبر 1351709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =